У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі врятували немовля з важкою патологією нирок.
Маленьку Олександру з Івано-Франківщини доставила бригада швидкої медичної допомоги на п’яту добу після народження. Дівчинка знаходилась у критичному стані через множинні вади розвитку, потребувала допоміжної штучної вентиляції легень та негайного початку нирковозамісної терапії, пише Репортер з посиланням на сторінку центру.
На третю добу перебування у відділенні інтенсивної терапії розпочато перитонеальний діаліз, щоб врятувати життя дитини, – розповідає Іванна Андрейчук, реаніматолог-анестезіолог лікарні.
Команда лікарів Центру уже понад два місяці опікується маленькою Сашею. Зараз дівчинка отримує комплексну терапію у педіатричному відділенні. Дитина дихає самостійно, функція нирок підтримується за допомогою автоматизованого перитонеального діалізу.
Зі слів медиків, попри позитивну динаміку, у маленької пацієнтки попереду тривале лікування. Для повноцінного життя у майбутньому дівчинка потребуватиме трансплантації нирки. Батьки уже виявили готовність стати донорами для донечки. Але для цього Саша повинна ще набратись сил. До того часу дівчинка потребуватиме нирковозамісної терапії – мама Олександри швидко освоїла основні навички роботи з апаратом для перитонеального діалізу, щоб мати змогу самостійно проводити процедуру вдома.
Про складну патологію нирок у дитини мама дізналась на плановому УЗД під час вагітності. Проте родина, у якій уже є двоє старших дітей, не злякалась. Вирішили народжувати і боротись за здоров’я наймолодшої дитини.
Лікарі Центру не давали жодних прогнозів, проте робили усе можливе і неможливе для порятунку моєї Саші. Іванна Петрівна – то лікар від Бога. Низький уклін їй та всім медикам за врятоване життя донечки, – крізь сльози говорить мама Оксана.
Вдома на дівчинку з нетерпінням чекають рідні: тато, 17-річна сестричка і 16-річний братик. Мама сподівається, що незабаром дівчинку випишуть додому, але перед цим обов’язково, за порадою лікарів Центру, планує зробити перші щеплення для захисту від небезпечних інфекцій.
Comments are closed.