Люди

Надавала допомогу до останнього. Як фельдшерка з Авдіївки через війну переїхала до Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Фельдшерка Олена Гусєва пропрацювала на швидкій в донецькій Авдіївці все своє життя. Попри небезпеку і постійні обстріли жінка їздила на виклики, аби не залишати земляків без медичної допомоги. 

Вона пережила важке поранення, і нині починає життя заново на Прикарпатті. Історію Олени Гусєвої розповіли Подробиці, пише Репортер.

Фельдшерка Олена Гусєва в колективі Франківської бригади екстреної допомоги працює другий місяць. Хоча загалом на «швидкій» – вже тридцять три роки. І всі – на швидкій в Авдіївці. Залишити рідне місто та улюблену роботу її, як і ще мільйони українців змусили російські окупанти. 

Був просто ад. Горіли дома, були дуже сильні обстріли. Много людей загинуло, – говорить Олена Гусєва.

Війна в її рідне місто прийшла ще вісім років тому. В 2015-му через потужні обстріли «швидка» тоді вперше закрилась на два тижні. У приміщенні не було світла, тепла, і навіть шибок у вікнах. На вулиці лютував січень. Багато медиків виїхали, але вона зі ще декількома залишилась та продовжувала їздити на виклики.

Зібралися всі, хто залишився в місті. Плівкою позабивали вікна, буржуйка у нас була. Ми опалювали одну кімнату на швидкій. І ми із завідувачем Олександром Вікторовичем працювали: він сутки, я сутки. Зарплату нам не платити декілька місяців, – каже Гусєва.

Не збиралася їхати й цього разу. Але з кожним днем в місті ставало все «спекотніше». Авдіївка перетворилася на одну з найгарячіших точок в Донецькій області. 20 березня було її останнє чергування. А вже наступного дня – ворожий снаряд розірвався в кількох метрах від неї.

Жінка отримала серйозну контузію та струс мозку. Тоді родина і наважилися на евакуацію. У Франківську жінка понад місяць пролежала в лікарні. Відчувши себе кращевирішила повернутися до роботи. 

За словами Мирона Матейка, керівник обласного центру екстреної медичної допомоги Івано-Франківської обласної ради, за час війни в центрі працевлаштували ще десять медиків-переселенців. З них троє вже повернулися додому.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.