15 червня о 18:20 на лінію 101 поступило повідомлення від туристки про те, що потребує допомоги її сім’я з тьох осіб. Жителі міста Калуш під час спуску з Говерли на території Надвірнянського району, втратили орієнтир та заблукали.
Рятувальники знайшли трьох мандрівників, що спускалися з Говерли «червоним маршрутом». Про це повідомляє Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області, пише Репортер.
Для проведення пошукових робіт було залучено рятувальників пошуково-рятувальних відділень селища Ворохта та Заросляк.
О 19:55 рятувальники відшукали сім’ю в районі гори Пожежевська та забезпечили безпечний супровід до НСБ “Заросляк”. Стан здоров’я в нормі.
Нагадаємо, у Карпатах запрацював дуже корисний додаток «Порятунок». Його розробили на замовлення проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа». Це – інформаційна система, що складається з трьох частин: власне мобільного додатку, хмарного сховища та операторської частини, якою користуються рятувальники.
Додаток «Порятунок», напевне, найменший у світі – має лише два мегабайти. Тобто це точно останній додаток, який треба буде стерти, аби вистачило місця на телефоні на якийсь документ, – говорить генеральний директор ГО «Асоціація гірських провідників «Ровінь» Іван Горбацьо. – Додаток створений за аналогом польської інформаційної системи «Ratunek» та інших найкращих світових зразків. У Чехії – «Zachranka». Подібними додатками користуються і в Америці, Канаді, Альпах.
«Порятунок» доступний як для Android, так і для IOS – скачати можна завжди й безкоштовно.
Нагадаємо, гірський рятувальний центр (ГРЦ) з початку повномасштабної війни включився в забезпечення постраждалих міст гуманітарною допомогою. А одразу після звільнення Ірпенярятувальники виїхали на Київщину розчищати наслідки бомбардувань. Першу поїздку організували майже самотужки. Допомогло Головне управління ДСНС в Івано-Франківській області. Ще вісім експедицій профінансують партнери з фонду “Єднання”.
Comments are closed.