Прянична майстриня Ірина Станіславська проводить у Франківську для дітей майстеркласи. З кожного передає розмальовані дітьми пряники на передову, а разом із ними – і записки від дітей зі словами підтримки. З березня відбулося вже 20 майстеркласів.
В суботу, 7 травня, у Франківську пройшов черговий пряничний майстерклас з Іриною Станіславською. Як діти малюють пряники й бажають воїнам перемоги, бачив Репортер.
Усі майстеркласи мають одну наскрізну тему “Все буде Україна”, але щоразу є додаткова тематика, прив‘язана до прийдешніх свят. Так до цього був великодній майстерклас, останні три були присвячені Дню матері.
На патріотичних майстеркласах діти розмальовували карту України, прапор, до Великодня – зайчики, писанки, пасочки. До дня матері – те, що можна подарувати мамі – квіточка, сердечко, метелик.
Для переселенців, людей у скруті майстеркласи – безкоштовні. Для франківців – вартість 150 грн.
Читайте також: Далеко від дому. Як українки у Європі рятуються від війни (ФОТО)
На майстеркласи запрошуємо всіх і нам особлива цінна участь містян, які беруть участь на платній основі. Ми просимо всіх небайдужих долучатися фінансово, аби покрити витрати на проведення майстеркласу. Якщо хтось може, сплачує більшу суму, якщо не може, платить менше. Ми вдячні всім, – каже Ірина.
Сталого графіка пряничних майстеркласів немає. Наступні два тижні запланована невелика пауза. Наступний відбудеться до Дня захисту дітей.
Здавалося б, це лише пряник і невеликий листочок, але військові дуже дякують за них. Пишуть з чорними обличчями, після бою: “Усміхнувся вперше за кілька днів”. І малюнки теж їм дуже приємно отримувати. Маємо фото з холодильника військових, на якому прикріплені наші малюнки. Це дуже цінно, – говорить Ірина Станіславська.
Читайте також: І освітити, і приготувати. Як у Франківську жінки роблять окопні свічки для фронту (ФОТО)
Кожна дитина отримує набір з трьох пряників. Скільки віддати військовим і які саме – вирішують самі.
Роздаю чарівну присипку і чорну фарбу для декору. Ми не малюємо чорних ангелів і чорні серця. Не дарма це кажу, бо бувало всяке, – оголошує Ірина дітям.
Діти натхненно й обережно домальовують пряники, прикрашають написами і посипкою. Вік учасників – дуже різний. Комусь допомагають батьки, хтось вправно і впевнено працює сам.
13-річна Поліна на майстеркласі вперше. З трьох пряників військовим передасть розмальоване синьо-жовте серце. Поряд з нею малюють її двоюрідні брат і сестра. Братик вдома підготував ще й малюнок з танком.
Тим часом в іншому куті кімнати чотирирічна малючка Кіра з Донецької області заводить “Ой у лузі червона калина”.
Це наші постійні учасники, – каже Ірина Станіславська. – В нас буває таке, що діти самі починають співати гімн України чи щось інше. Творчість проявляється не тільки в пряниках.
Андрій з сестричкою Анастасією на майстеркласі теж бував, а цього разу з ними прийшла ще й бабуся. Усі старалися розмалювати смаколик для захисників, бабуся теж взялася розмалювати гостинці й від себе.
Для тих, хто вже впорався з розмальовуванням і прикрашанням пряників, Ірина роздає листочки. На них діти пишуть, ім‘я, свій вік і теплі слова для українських захисників з подякою чи побажаннями.
До теми: У Снятині на пряничних майстеркласах пишуть листи захисникам і збирають гроші для ЗСУ (ФОТО)
Андрію допомагає мама Тетяна. Вона пише друкованими літерами “З нами Бог”, а хлопчик вже самостійно переписує це на свій листок. Від малої Насті мама підписує послання сама.
Готові листівки з пряниками діти викладають на окремій поверхні. Киянка Марина Головіна розглядає, що написали захисникам її доньки Марія і Настя. Вона прийшла на майстерклас з трьома своїми дітьми.
Ховають від мене. Самостійні. Марія віддала метелика, Настя – ангелика, Костя нічого не віддав. Дивіться, який старша малюнок передала. Я собі зробила фото. Вони наче й не сумують, але їм вже набридло разом. Тут трохи розважилися, – говорить жінка.
Скільки пряників віддати діти вирішують самі. Якщо дитина не хоче ділитися, Ірина Станіславська не наполягає. Каже, це їх право. Натомість якщо дитина хоче передати захисникам усі три пряники, просить хоча б один залишити.
У волонтерстві важливо залишати ресурс і для себе. Важливо, щоби дитина могла скуштувати, що ж у неї вийшло, – каже Ірина.
Коли пряники підсохнуть, їх через волонтерів передадуть захисникам на передову. Один з останніх разів гостинці поїхали до Сєвєродонецька. А після минулого майстеркласу передали на Рубіжне.
Охочі підтримати пряничний проєкт можуть переказати гроші на картку Приватбанку: 5167 9855 6215 1290 (Дідик Ірина). Завдяки фінансовій допомозі Ірина Станіславська зможе безкоштовно запрошувати учасників і дарувати їм солодкі моменти радості.
Comments are closed.