Для створення будь-якої мобільної гри треба використовувати програмне забезпечення, й одним з найбільш популярних рушіїв як серед новачків, так і серед досвідчених розробників можна назвати платформу Unreal Engine.
Unreal Engine — це універсальний інструмент для створення ігор на Android, iOS, Xbox, Mac Os, PlayStation та персональні комп’ютери. Цей рушій використовують найбільш відомі виробники для створення різноманітних ігор, у тому числі ААА-рівня. На більшості інших безкоштовних ПЗ такої можливості немає.
Якщо вас цікавить питання розробки ігор, то більше цікавих статей про створення мобільних ігор та інструментарій для цього читайте тут. А в даній статті ми спробуємо розібратися, що собою представляє рушій Unreal Engine.
Трохи історії
Розробила рушій ще у 1996 році компанія Epic Games на основі мови програмування C++. Спочатку він створювався для розробки шутерів від першого обличчя. Але можливості рушія виявилися більшими, що дозволило за його допомогою створювати ігри різних жанрів майже без обмежень.
Перші версії програмного забезпечення Unreal Engine були платними. Але попит на рушій зростав, і на ньому почали створювати дійсно відомі ігри, які ставали хітами серед геймерів. Через це було прийнято рішення зробити з 2015 року рушій умовно безкоштовним. Розробники дійсно можуть безкоштовно створювати на платформі майже будь-які ігри, але після того, як гра зможе заробити 1 мільйон доларів та більше, розробник мусить віддавати 5% з доходу.
Системні вимоги останньої на сьогодні 5 версії рушія не можна назвати високими. Для тестування драфту достатньо використовувати пристрій з такими мінімальними характеристиками:
- Оперативна пам’ять — 8 ГБ;
- Процесор — 4 ядра з мінімальною частотою 2,5 GHz;
- Відеокарта — з підтримкою DirectX 11.
Але необхідно розуміти, що компанія Epic Games постійно випускає оновлення та нові версії ПЗ, тому вимоги до «заліза» можуть змінюватися.
Переваги використання Unreal Engine
- Простота використання. Це дуже легкий в роботі рушій, і навіть художник без досвіду програмування зможе розібратися з ним для своїх цілей. Навігація та налаштування багато в чому схожі з іншими видами софту.
- Платформа підтримує велику кількість функцій. Завдяки цьому майже немає обмежень при створенні продуктів.
- Універсальність та доступність. Цей рушій часто використовують навіть досвідчені розробники, які створили вже не один якісний проект. Але працювати з цим ПЗ зможуть також і новачки, які вперше сідають за створення ігор.
- Наявність великої спільноти користувачів Unreal Engine. Користувачі постійно створюють корисні навчальні матеріали, дають поради, а також допомагають один одному вирішувати різні проблеми, пов’язані з рушієм.
- Вбудована система візуального скриптингу. Ця система дозволяє легко будувати ігрову логіку.
- Рушій є умовно безкоштовним. Якщо гра не вдасться або не матиме великого попиту, то розробник нічого не заплатить за використання платформи. А от якщо гра заробить від $1000000, то за використання треба віддати 5% від доходів. Це чесні та вигідні умови.
Comments are closed.