Синевир — найбільше за розмірами гірське озеро України, розташоване на висоті приблизно 3000 метрів над рівнем моря. Це місце овіяно народними легендами. Озеро утворилося ще під час льодовикового періоду, отож має надзвичайно багату історію! Його називають Морським оком, Оком диявола, українським Лох-Несом і Синевирською черепахою. Проте про все по черзі.
Синевир та цікавинки поряд
Екскурсію до Синевиру зазвичай обирають мандрівники, що шукають в Карпатах спокійного відпочинку, про який можна детальніше дізнатися на сторінці starapravda.com.ua/spa/. Дорога до озера — дуже красива, проте непроста: вона надзвичайно звивиста, тому краще завбачливо замовити трансфер позашляховиком.
Поблизу від озера знаходиться унікальний для Європи Музей лісу та сплаву. Тут можна дізнатися про історію видобутку деревини в Карпатах, побачити цікаві промислові експонати. У 2011 році на території заповідника, де знаходиться Синевир, відкрили Центр реабілітації бурих ведмедів. Це своєрідний санаторій для тварин, які постраждали внаслідок жорстокого поводження або поганих умов життя.
Історія про Синь і Вира
На березі озера можна побачити дерев’яні скульптури, які зображують закохану пару — саме про неї йдеться в одній з легенд про виникнення водойми. Колись у стародавні часи навколишні землі належали могутньому князю. Одного разу, об’їжджаючи володіння, він взяв з собою доньку Синь. На прогулянці в горах молода пані зустріла музику на ім’я Вир. Вони закохалися одне в одного, проте такий союз був неможливий — князь наказав вбити юнака та поховати на галявині. Невтішна Синь плакала над могилою так довго, що на її місці розлилося справжнє озеро.
Вважається, що Синевир можна попросити про справжнє кохання. Якщо людина матиме щирий намір зустріти другу половинку, озеро обов’язково допоможе. Аби загадати таке бажання, варто вирушити на плоту на невеликий острівець у самісінькому центрі водойми. Також щороку тут проводять безліч весіль: вважається, що молоді люди, які побралися на березі Синевиру, будуть разом назавжди.
Історія про богатиря Синевира
Ще одна легенда пов’язує виникнення озера з могутнім богатирем Синевиром. Він разом з братами жив у горах тихим життям. Проте нечиста сила згубила майже всю його родину. Залишилася в Синевира лише донька, але і її затягло на дно страшне болото Молочар. У розпачі богатир вирішив закидати це місце камінням. Він кидав глиби аж до того, поки назовні не просочилася чистісінька вода, яка й утворила озеро.
Синевир сьогодні
Місцеві жителі полюбляють розповідати історії про те, як самопочуття людини змінюється біля озера: хтось відчуває приплив сил, інші — незвичайне спустошення. Хтось чує на березі дивні звуки, інші навіть бачать велетенську черепаху чи рибу, яка повільно рухається в самісінькій глибині. У будь-якому разі Синевир варто побачити на власні очі хоча б раз у житті! Для цього краще приїздити в будній день, наприклад, понеділок чи вівторок, коли туристів біля озера найменше.
Comments are closed.