Політика

Україна знову опустилася в індексі сприйняття корупції

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Україна посіла 122 місце серед 180 країн в Індексі сприйняття корупції-2021.

Таким чином країна опустилася на п’ять пунктів порівняно з минулим роком. Тоді Україна займала 117 сходинку, повідомляє УП з посиланням на інформацію Transparency International Ukraine, пише Репортер.

Україна корупція новини Івано-Франківська

Дослівно TIU:

32 бали зі 100 можливих отримала Україна в Індексі сприйняття корупції за 2021 рік. Наш показник знизився на один бал, і тепер Україна у CPI посідає 122 місце зі 180 країн.

Пряма мова виконавчого директора Трансперенсі Інтернешнл Україна Андрія Боровика:

“Це зниження в межах похибки свідчить про період застою. Влада затягує виконання багатьох важливих антикорупційних обіцянок.

З одного боку, відновлено суттєву частину антикорупційної реформи після рішення КСУ у 2020 році та прийнято базові закони для перезапуску ВККС та ВРП. А з іншого, досі присутні негативні практики, які нівелюють досягнення – наприклад, втручання у справу Татарова, затягування з обранням керівництва САП, виведення певних публічних закупівель до річниць Конституції та Незалежності з-під дії профільного закону.

Ми маємо пам’ятати, що відхилення від антикорупційного порядку денного грає на руку як внутрішнім, так і зовнішнім ворогам України”.

З-поміж сусідів Україна знову вище лише за Росію ­­– країна-агресор також втратила 1 пункт і тепер з 29-ма балами посідає 136 місце.

Також знизилися бали Угорщини – 43 бали (-1 бал, 73 місце) та Білорусі – 41 бал (-6 балів, 82 місце).

Польща свої показники не змінила і залишилася лідеркою серед наших сусідів – 56 балів і 42 місце.

Україна корупція новини Івано-Франківська

Словаччині, Румунії та Молдові вдалося за рік покращити свої бали.

Лідерами рейтингу незмінно залишаються Данія (88 балів) та Нова Зеландія (88 балів), також цього року до них приєдналася Фінляндія (88 балів) – ці три країни ділять першу сходинку.

У кінці списку залишаються Сомалі (13 балів), Сирія (13 балів) та Південний Судан (11 балів).

Трансперенсі Інтернешнл окреслила 5 кроків, які допоможуть у боротьбі з корупцією в Україні:
  • завершити конкурси й обрати професійних, незалежних і доброчесних керівників органів антикорупційної екосистеми: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Агентства з розшуку та менеджменту активів та Національного антикорупційного бюро України,
  • ухвалити державну Антикорупційну стратегію та програму з її імплементації,
  • провести реформу конституційного правосуддя з урахуванням висновків, наданих Венеційською комісією,
  • забезпечити прозорий облік державної власності та продовжити курс на приватизацію,
  • мінімізувати ризики ухвалення законопроєктів, які виводять закупівлі з-під дії закону про публічні закупівлі.

Для довідки: Індекс сприйняття корупції – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел.

Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.

Передісторія:
  • Україна посіла 117 місце серед 180 країн в Індексі сприйняття корупції-2020, піднявшись у рейтингу на 3 бали.
  • Україна у 2019 році втратила два бали в рейтингу сприйняття корупції у порівнянні з 2018 роком і повернулася на рівень 2017 року, посівши 126-те місце зі 180.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.