Україна займає провідне місце у світі з експорту зернових культур, бувши одним із найбільших гравців у аграрній сфері. За даними Державної служби статистики, наша країна постачає на закордонні ринки кілька основних видів сільськогосподарської продукції. Рейтинг найпопулярніших зернових культур в Україні традиційно очолюють кукурудза, пшениця та ячмінь. Обсяги щорічного українського експорту цих зажаданих сільгоспкультур уже перевищили 1 млн тонн. В той самий час зовнішні постачання проса становлять понад 100 тисяч тонн. Серед рекордсменів також виявилося жито, яке рік у рік вивозять за кордон в обсягах понад 10 тисяч тонн.
Підсумки 2021 року
Ось і настав момент, коли можна підбивати аграрні підсумки 2021 року. Тим більше, що минулий рік став рекордним. Урожай 2021 року виправдав і навіть перевершив усі тяжкі очікування аграріїв і найсміливіші прогнози аналітиків. Сільськогосподарські підприємства України загалом зібрали 106 млн тонн олійних та зернових. Ця велика цифра стала абсолютним максимумом за всю історію нашої держави. Нагадаємо: позаминулого року врожай склав близько 84 млн тонн – внаслідок сумних наслідків затяжної посухи.
Унікально високими були не лише валові збори зерна, а й урожайність у 2021 році. Чого було вирощено найбільше в Україні у 2021, докладно відзвітували в офіційних зведеннях керівники Міністерства аграрної політики.
Минулого року наша держава експортувала зернових на 12,35 млрд доларів, що на 31,1% більше за показники 2020 року, у тому числі кукурудзи – на 5,89 млрд доларів, пшениці – на 5,07 млрд, ячменю – на 1,28 млрд доларів. Такі статистичні дані оприлюднили на сайті Державної митної служби.
Експорт у новому маркетинговому році також буде на рекордному рівні. Аграрії планують відправити за кордон 70,1 млн тонн зернових, зернобобових та олійних, що на 40% більше, ніж у 2020 році.
Рейтинг найпопулярніших зернових культур в Україні 2021
В Україні значну частину сільськогосподарських угідь відводять під посів зернових культур. Чим більший урожай, чим більше кормових, продовольчих та технічних потреб може покрити держава. Окрім того, країна поповнює запаси валюти шляхом продажу зерна на експорт.
Популярні зернові в Україні у 2021:
-
Кукурудза – визнана королева українських полів. Перше місце цієї популярної сільськогосподарської культури забезпечує географічне розташування нашої країни, яке створює сприятливі умови для її вирощування. Українська кукурудза славиться у всьому світі за свою відмінну якість, яка відповідає вимогам Європейського Союзу, USDA та іншим стандартам. Цього року українські аграрії виростили 40 млн тонн кукурудзи.
-
Пшениця. Цю культуру садять, бо її купують за високими світовими цінами. Серед імпортерів української пшениці – Сполучені Штати Америки, Канада, Російська Федерація та країни Європейського Союзу. У цьому році врожай українських виробників перевищив 32,4 млн тонн.
-
Ячмінь – один з найдавніших злаків, що вирощуються людиною. У разі нашої країни фермери вирощують як яру, і озиму культуру. Ячмінь потрапив у «верхній ешелон» українського експорту завдяки своїй невибагливості та пристосованості до умов українського клімату. Україна є однією з найбільших країн-експортерів ячменю поряд з Австралією, Францією, Аргентиною та іншими державами. У нашій країні 2021 року вдалося зібрати 10 млн тонн ячменю.
-
Просо. Ця злакова рослина належить до нішевих сільгоспкультур. Постачання проса за кордон за останні кілька років зросли вчетверо. А за результатами позаминулого року Україна стала світовим лідером експорту цієї культури. Попит на просо за кордоном невеликий – близько 300-350 тисяч тонн. Українські агровиробники цього року зібрали 191 тисячу тонн проса.
-
Жито – типова для нашої кліматичної смуги хлібна зернова культура. Зі зерна виготовляють житній квас, виробляють борошно, що використовується на випічку чорного хліба. Аграрії України станом на 1 грудня минулого року зібрали 616 тисяч тонн жита з площі 171,6 тисячі га.
Як фермери продають свій урожай
Цього року фермери переважно продають зерно за кордон, користуючись послугами трейдингових компаній, що спеціалізуються на транспортуванні, зберіганні та продажу сільськогосподарських культур. Тим більше, що на світових ринках на продукцію аграріїв формувалися надвисокі ціни.
Розібратися у всіх юридичних тонкощах продажу врожаю за кордон буває непросто. Агропідприємство має 2 шляхи: сформувати великий штат вузькопрофільних фахівців або звернутися за допомогою до перевіреного зернотрейдера, який багато років працює на ринку. Другий спосіб виходу зовнішній ринок – надійніший.
Але зважте: далеко не всі зернотрейдери пропонують виграшні умови співпраці. З огляду на високу волатильність ринку зернових важливо мати партнера, який довів свою потрібність і ефективність.
Переваги роботи з G.R. Agro
G.R. Agro – сучасна трейдингова компанія, якій довіряють вирощену продукцію не лише дрібні сільськогосподарські підприємства, а й великі агрохолдинги. Наше солідне підприємство цілий рік закуповує в аграріїв популярні зернові у 2021 році за взаємовигідними цінами.
Професійна команда компанії надає швидкий сервіс, що включає акредитацію, підготовку договорів, пошук іноземних покупців, оформлення митних процедур та іншої супутньої документації. Узгодження контрактів та оплат відбувається без затримок. G.R. Agro має значний досвід проведення міжнародних операцій. З таким партнером, окрім безпечної угоди, ви отримуєте ще й високий прибуток за продаж аграрної продукції.
Продавати зернові на експорт за допомогою GR. Agro завжди просто, надійно та вигідно! Щоб більш детальніше ознайомитись з компанією – перейдіть на сайт gr-agro.com
Comments are closed.