Соціум

Майже половина українців нічого не планує на майбутнє – опитування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
37% українців вважають, що їхня область зараз економічно занепадає, 33% що вона економічно розвивається. 26% вважають, що нічого не відбувається. Про економічний розвиток більше зазначили на заході та в Києві, про занепад – на сході й півдні України.

Майже половина українців нічого не планує на майбутнє. Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група “Рейтинг” на початку листопада цього року, пише Репортер.

гроші карантин для українців

Найбільше винними у проблемах регіону вважають центральну (35%) і місцеву (34%) владу. Ще 19% – самих мешканців. Здатними вирішити ці проблеми вбачають центральну (32%) і місцеву (28%) владу, а також мешканців міст – 24%.

Центральну владу більше звинувачують на Сході і в Києві, старші опитані, а також прихильники партій Шарія, Мураєва та Опозиційної платформи. Місцеву владу – на Заході та серед виборців партій Сила і честь, Радикальної партії, Української стратегії, Свободи і Слуги народу.

опитування українців

Здатними вирішити проблеми регіону самими мешканцями більше вважають у Києві і на Заході, молодь, а також виборці партій Свобода і УДАР.

Близько 40% вважають, що їхня область стане однією з найбільш розвинених в Україні за наступні 5-10 років. Ще 22% очікують розвитку у наступні 10-20 років, а 16% – кажуть, що їх область ніколи не буде економічно розвиненою. Водночас ще 16% заявили, що їхня область уже одна з найрозвиненіших. Частіше це кияни та люди, які зараз бачать свій регіон як економічно розвинений.

Вірус довідок не просить. Як на Прикарпатті вакцинують від COVID-19

Майже половина українців не будує планів на майбутнє. Чверть планує своє життя на кілька років вперед, близько 15% – на півроку чи рік, 13% – на кілька місяців. Будувати плани на майбутнє легше молодшим, заможнішим та мешканцям столиці.

опитування українців

Для 55% населення основне джерело доходу – зарплата, для 30% – пенсія. Ще 13% отримують дохід від бізнесу, 6% – соціальні виплати.

Свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%). Як середній – 31%. Лише 8% оцінили свій дохід вище середнього чи як високий.

Чверть зазначили, що їх задовільнив би щомісячний дохід до 10 тисяч гривень. Водночас стільки ж (22%) відповіли, що потребують дохід більше 30 тисяч на місяць. Решта озвучили проміжні суми: 14% – назвали 11-15 тисяч, 18% – 16-20 тисяч, 8% – 21-25 тисяч, 11% – 26-30 тисяч. Чим нижчий дохід, тим меншу суму називають бажаною.

Помітно менший бажаний дохід називали жінки. Зокрема найнижчі запити у старших жінок – з них більшість влаштувала б сума до 10 тисяч. А найвищі запити до заробітку у чоловіків середнього й молодшого віку,  а також мешканців столиці.

Галина Бусько – вчителька-антивакцинаторка потрапила в рубрику “Людина тижня”

Довідково про опитування

Аудиторія: населення України від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,5%.

Терміни проведення: 4-9 листопада 2021 року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.