Срібло: як доглядати за прикрасами з цього металу? Чи можна очищувати їх у домашніх умовах? Як повернути красу аксесуарів з натуральним дорогоцінним камінням?
Срібло — стриманий і лаконічний метал, який з часом під впливом зовнішніх факторів може тьмяніти. Сережки, підвіски, срібні браслети, жіночі й чоловічі — всі ці аксесуари вимагають правильного регулярного очищення за допомогою підручних засобів.
Як прибрати темний наліт на прикрасах вдома?
Спершу важливо врахувати кілька нюансів. По-перше, склад металу. Важливо зрозуміти, які додаткові компоненти входять до складу ювелірної прикраси. Тільки після цього можна обрати безпечний спосіб очищення срібних аксесуарів. По-друге, варто враховувати різноманітні вставки, наявність декоративного каміння й т. п.
Ефективні методи зняття темного нальоту на срібних ювелірних прикрасах включають використання:
- Фольги й соди;
- Нашатирного спирту;
- Перекису водню;
- Оцту;
- Лимонної кислоти;
- Зубної пасти;
- Мильного розчину;
- Солі.
Найпростіший варіант — приготувати розчин на основі води й соди. Для цього потрібно в стакан кип’яченої води додати 2 столові ложки харчової соди. Туди ж слід опустити невеликий шматок фольги. Після цього срібні прикраси варто замочити в приготованому розчині на 20-25 хвилин. Далі срібло можна виймати й промивати під проточною водою.
Харчова сода активізує хімічну реакцію, під час якої потемніння зникають. Важливо: використовувати суху соду, як і сіль, не можна. Невеликі абразивні частинки можуть залишити на прикрасі невеликі подряпини.
Як почистити срібні прикраси з дорогоцінним камінням?
У такому випадку важливо знати, який саме камінь інкрустовано до ювелірного вибору. Кожен з них має свої властивості, а тому потребує окремого способу очищення. До прикладу:
- Смарагд, сапфір, аквамарин. Натуральні дорогоцінні камені, які володіють високим показником стійкості. Їх можна чистити содою, сіллю, нашатирним спиртом і навіть кип’ятити.
- Гранат, рубін. Камені червоного кольору не слід піддавати впливу високої температури. Тому краще обрати варіант, який не потребує нагрівання, наприклад, занурити в мильний розчин.
- Малахіт, опал, місячний камінь. Залишати прикраси з такою інкрустацією у розчинах не варто. Найкраще протирати виріб серветкою, змоченою в спирті або мильному розчині.
- Перлини, янтар, перламутрові камені. Вважаються найкрихкішими, а тому такі прикраси краще довірити професіоналу. В домашніх умовах можна скористатися хіба що вологою серветкою.
Якщо на срібні прикраси нанесли родій, аби подовжити блиск ювелірного виробу, варто використовувати лише мильний розчин.
Отже, навіть у домашніх умовах можна повернути улюбленим аксесуарам втрачений благородний відблиск срібла!
На правах реклами
Comments are closed.