Культура Фото

Етнопоказ онлайн. У мережі покажуть як одягались на Покутті (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У суботу, 16 жовтня, відбудеться онлайн-показ покутського вбрання, який організували у межах проєкту «PINSEL. Return».

Про це в етері Суспільного повідомила керівниця ініціативи Марія Здріла, пише Репортер.

«Всі, хто братиме участь у показі, — це непрофесійні моделі. Ми залучили до показу як членів команди проєкту, так і місцевих покутян. Вони підтримали нас і допомогли з підготовкою», — розповіла Марія Здріла.

Учасники показу підготували відеоролики і світлини, які опублікували на Facebook-сторінці ініціативи. До кожної публікації вони додали інформацію про історію вбрання, організацію побуту в покутській родині, традиції, виховання дітей. Серед тих, хто працював над публікаціями і братиме участь у онлайн-показі, — директор “Дністровського регіонального ландшафтного парку ім. Сергія Дідича” Михайло Ковтун.

«Я виконував роль жителя покутського села. Мене одягнули у святкову сорочку із села Гарасимів Обертинської громади. Також був у робочому одязі, коли знімали моменти косіння пшениці. Ці образи мені давалися легко, тому що все сприяло нам. Особливо — гарна погода і атмосфера в команді», — говорить Михайло Ковтун.

Вбрання для показу надала колекціонерка старожитностей з Городенківщини Галина Гафійчук. У приватній колекції прикарпатки – понад 120 народних строїв із різних регіонів України. Збирала Галина Гафійчук і побутові речі, які також використають під час показу: рушники, верети, доріжки, кераміку.

«Я проти того, щоб одягали старовинні речі. Зробила виняток для цього проєкту. Бо Покуття мені є рідне. Хочу, щоб його представили якнайкраще. Якщо цей одяг показати на манекені, сучасна молодь не буде так його сприймати. А показ наживо сприймається краще», — сказала Галина Гафійчук.

Колекціонерка також розповіла, що займається відтворенням старовинних вишиванок, а її дочка почала ткати покутські крайки (вузькі пояси – ред.). У планах жінок – відтворити загалом покутський стрій і підготувати приміщення для відкриття музею, в якому можна буде виставляти колекційні експонати.

Показ покутського вбрання можна буде побачити на онлайн на сторінці-Facebook «Cтежками Покуття «PINSEL. Return».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.