Гроші

Тепловтрати будинку: як зменшити витрати на опалення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Оплата комунальних послуг в холодну пору року – щорічний привід для головного болю у мільйонів українців. Тарифи ростуть, тому опалення часто перетворюється в серйозний тягар для сімейного бюджету. Тим більше і якість послуг, що надаються різними теплоенерго при централізованій подачі тепла, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Однак така ситуація в черговий раз змушує переконатися в справедливості народної приказки: готуй сани влітку. Справа в тому, що зменшити витрати на опалення абсолютно реально. Просто для цього слід заздалегідь, ще до настання опалювального сезону, зробити ряд рішучих дій.

Перш за все слід до мінімуму знизити тепловтрати в опалювальному приміщенні. Утеплити стіни квартири або будинку, замінити вікна на сучасні енергозберігаючі, усунути всі можливі джерела витоків тепла. Це вхідні двері, дах в приватному будинку (якщо горище ви не користуєтесь і не опалюється), і, звичайно ж, підлогу. Багато хто не звертають увагу на необхідність його теплоізоляції. А тим часом через холодні підлоги втрачається близько 15% теплової енергії. Нарешті, необхідно при можливості замінити опалювальну систему на більш економічне і ефективніше рішення. Оптимальний варіант – встановити електричний підігрів підлоги. Але обов’язково слід використовувати керуючий системою елемент – термостат. По правді кажучи терморегулятор для теплої підлоги – як полководець для армії. І ось чому.

Лише наявність хорошого головнокомандувача здатне перетворити натовп озброєних людей в добре організовану і боєздатну грізну силу. Аналогічно термостат в зв’язці з датчиком температури дозволяє заощадити до 70% споживаної електроенергії, тобто зробити теплу підлогу економічною і ефективною опалювальною системою. Давайте докладніше зупинимося на деяких важливих моментах зменшення тепловтрат в будинку, що дозволяють домогтися реального зниження витрат на опалення.

Чотири лайфхаки, як платити за опалення будинку набагато менше

Економити потрібно з розумом – тільки так можна домогтися реального зниження витрат.

Не даємо тепловтратам жодного шансу

Чим менше тепла буде йти з дому – тим ефективніше стане робота опалювальної системи. Відповідно, рівень споживання енергоресурсів знизиться, як і витрати на їх оплату. Тому важливо не тільки утеплити стіни і замінити вікна на сучасні енергозберігаючі рішення, але і не забути про вхідних дверях, даху будинку і поле. Взагалі будь-яка щілина або пролом в вибудовується системі енергоефективності будинку повинна бути ліквідована. У воєнні часи говорили: ворог не пройде! При боротьбі з тепловтратами слоган трохи інший: тепло нікуди з дому не втече!

Про теплоізоляцію підлоги

Не облаштовувати теплоізоляцію підлоги можна лише в тому випадку, якщо знизу розташовані опалювальні приміщення. А коли під ногами – холодний підвал або фундамент (а іноді і просто відкрите повітря – сьогодні архітектори часом розробляють футуристичні і ефектні, але абсолютно не продумані з точки зору енергозбереження проекти) не обійтися без облаштування теплоізоляційного шару, який буде перешкоджати витоку тепла вниз.

Тепла підлога – коли економія очевидна

Обігрів підлоги завдяки циклічності своєї роботи показує чудеса економії. А все завдяки терморегулятора, який управляє включенням і вимиканням системи. В результаті тепла підлога споживає електроенергію лише тоді, коли необхідно нагріти приміщення до заданої температури. Це дозволяє істотно заощадити в порівнянні з централізованим опаленням – знизити витрати до 7 раз в разі мінімальних тепловтрат.

Комбіноване опалення – гарантія комфортного мікроклімату в будь-який час року

При використанні теплої підлоги в якості основного джерела тепла варто підстрахуватися і встановити під вікнами радіатори опалення. Справа в тому, що при дуже сильних морозах за вікном (від -10 ° C) різко зростає рівень тепловтрат, оскільки знизити його до нуля на практиці просто неможливо. Тому падає ефективність роботи обігріву підлоги. Радіатори не тільки «підставлять плече» в такій ситуації, але і створять додатковий тепловий заслін, що перешкоджає проникненню холоду через вікна.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.