Одразу дві нові книжки вийшли у франківському видавництві Discursus у серії «Цікава історія».
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі видавець Василь Карп’юк.
Видання №1 у серії – «Станиславів: віднайдені історії». Петро Гаврилишин, Роман Чорненький.
Це результат трирічної праці авторів з історії Івано-Франківська / Станиславова. Весь інформаційний матеріал, почерпнутий із українських, польських, австрійських та частково радянських джерел, подано у вигляді окремих науково-популярних тематичних статей. Хронологічно доробок охоплює період від сер. XVIIІ до кін. XX ст.
«Історичні станиславівські оповіді Петра Гаврилишина і Романа Чорненького подібні на діаманти: тільки кілька майстерно доданих граней і чітка кристалічна решітка самородного алмазу ловить усе доступне світло, спрямовуючи його просто у кришталик ока. І мають ту саму природу, що й вітаміни. Не знати, як їхня дрібка покращує якість життя. А вже для чого та якість – їх не обходить», – відгукнувся про книжку в передмові відомий письменник Тарас Прохасько.
Видання під №4 у серії «Цікава історія» – «Коропець над Дністром». Міхал Собкув.
Це книжка спогадів Міхала Собкува, який народився у 1927 році в селі Коропець Бучацького повіту у сім’ї поляка та українки. Виїхав до Польщі у 1945 році, де здобув фах лікаря і займався літературною діяльністю. Мемуари містять цінний інформаційний матеріал з повсякдення, етнографії, міжнаціональних відносин, культурного, економічного та політичного життя Коропця з 1930-х рр. до 1945 р. Упорядник серії Петро Гаврилишин.
«Коропець над Дністром» можна передзамовити за акційною ціною.
Comments are closed.