Історія Статті

Легенди Станиславова. Паровозний стріт-арт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Вуличний живопис з’явився у стародавні часи. Навіть наскельні малюнки можна назвати першими прикладами стріт-арту та аж ніяк не найгіршими.

А ось як звучить найпопулярніше нині визначення цього напрямку, пише Репортер.

«Стріт-арт – це напрямок образотворчого мистецтва, який відрізняється урбаністичним характером. До нього відносять графіті, трафарети, постери, мурали, скульптурні інсталяції і т. д. Його завдання полягає не у привласненні території, а в тому, щоб показати глядачеві задуманий автором сюжет і залучити його в діалог».

Читайте також: Легенди Станиславова. Довбуш, дрова та євреї

Батьківщиною сучасних проявів стріт-арту вважається США. Саме тут у тридцятих роках минулого століття на стінах і вагонах почали малювати перші графіті.

Бригада робочих біля відремонтованого паровоза. Станіслав, 1949 рік. Фото з книги «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»

Америка, це звісно добре, але хотілося б дізнатись, коли перше графіті з’явились у нашому місті? Виявляється, ми десь навіть перевершили США, бо почали з… паровоза.

У книзі «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» зафіксовано перший відомий випадок стріт-арту у Станіславі. У 1950 році працівник підприємства В. П. під час чищення локомотива написав на ньому нецензурне слово. Начальник заводу інсталяції не оцінив і наказав заарештувати «митця» на дві доби. Що тут скажеш – художника може образити кожен.

Автор: Іван Бондарев
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.