Які бувають оновлення iOS
Раніше Apple використовувала лише системні оновлення iOS. Тоді, щоб поставити оновлення на планшет, його дані ділили на три порядки в залежності від того, яке місце вони займають після коми:
- Оновлення першого порядку — найбільші оновлення, які ще називаються ітеративними. Вони виходять раз на рік і змінюють нумерацію ОС. Наприклад, iOS 12, iOS 13, iOS 14.
- Оновлення другого порядку для Айпад — так само називають функціональними. Зазвичай вони виходять 6 разів на рік і розширюють можливості операційної системи Айпадів, а також інших гаджетів, додаючи їй нових функцій. Наприклад, iOS 14.1, iOS 14.2, iOS 14.3.
- Оновлення третього порядку — це в основному баг-фікси. Вони не містять нових функцій, а орієнтуються тільки на виправлення багів та інших недоробок. Наприклад, iOS 14.3.1, iOS 14.4.2.
Незважаючи на те що оновлення третього порядку орієнтовані на виправлення системних багів або якісь незначні інтерфейсні зміни і зазвичай плануються заздалегідь, останнім часом Apple випускає їх поза планом. Це пов’язано з тим, що компанія виявляє в iOS критичні уразливості й поспішає усунути їх, оновлюючи всю систему.
Зрозуміло, що це складно, тому що доводиться підлаштовувати невелике виправлення під всю ОС, бо через поспіх щось може зіпсуватися. Тому нерідкі ситуації, коли Apple виправляючи одну уразливість або баг, порушувала роботу важливою системної функції. Наприклад, мимоволі скорочуючи автономність або ламаючи бездротові інтерфейси Bluetooth або Wi-Fi.
Навіщо потрібно оновлення безпеки
Оновлення безпеки — це особливий тип оновлень, які хоч і належать до системних, але практично не впливають на їх можливості. Вони лише виправляють існуючі баги та уразливості без ризику порушити роботу життєво важливих програмних компонентів. Їх простіше та швидше розробляти, і вони швидше проходять стадію тестування.
Імовірно, Apple збирається запустити оновлення безпеки з кількох причин:
- Це суттєво полегшить виправлення критичних вразливостей, які час від часу виявляють в iOS.
- Оновлення безпеки (Supplemental update) позитивно зарекомендувало себе в macOS.
- Оновлення безпеки дозволять оновлювати пристрої, підтримка яких вже офіційно припинилася.
Рік тому Apple випустила 6 послідовних оновлень для старих пристроїв, для яких iOS 12 стала останньою версією ОС. Просто розробники компанії виявили в їх прошивках ряд критичних багів та вразливостей, які перешкоджали правильній роботі, а також наражали гаджети на ризик злому.
Тому в Купертіно просто не мали іншого виходу, крім як виправити кожну недоробку. Розробникам довелося випустити на кожен баг своє оновлення iOS, а цього можна було не робити, просто випустивши патч та виправлення, що не змінює порядкового номера ОС.
Comments are closed.