Укрпошта представила поштові марки «Крик Карпат» та «Вбивчі коліщата» на захист прадавніх карпатських лісів та зникаючих видів тварин.
Поштовим випуском компанія хоче привернути увагу громадськості до екосистеми Карпат, яка знищується загрозливими темпами через незаконну вирубку дерев, пише Репортер.
Автор поштового випуску – юна художниця, студентка 2-го курсу факультету дизайну і реклами КНУКіМ Ольга Сімоненко.
Поштова марка «Вбивчі коліщата» зображує залізні механізми, що знищують ліси, а марка «Крик Карпат» демонструє силует ведмедя, який благає про допомогу. До речі, бурий ведмідь – найбільший хижак гірських лісів Українських Карпат, популяція якого щороку скорочується.
Цьогоріч поштову марку «Крик Карпат» Укрпошта представила на міжнародному конкурсі PostEurop на визначення Кращої поштової марки Європи 2021, темою якого є «Національна природа на межі зникнення».
Поштовий випуск, присвячений проблемі знищення Карпат представлено поштовими марками, блоком у буклеті, картками «Карпати» та «Бурий ведмідь», конвертом та штемпелем «Перший день».
Поштові марки надруковані офсетним способом із пантоною фарбою з ефектом флуоресцентного світіння.
Тираж кожної марки становить 100 тисяч примірників, блоку – 8 тисяч, буклету – 6 тисяч, кожної листівки – 3 тисячі примірників. Номінальна вартість кожної марки – Z (1$).
Проголосувати за українську поштову марку можна до 9 вересня на сайті PostEurop, а результати організатори оголосять у жовтні. Конкурс започаткований Асоціацією поштових операторів Європи PostEurop у 1956 р.
Українські поштові марки раніше були відзначені нагородами конкурсу PostEurop. Так, у 2019 р. українські поштові марки на тему «Птахи»: «Лелека білий» та «Соловейко східний» авторства Наталії Кохаль здобули золото у конкурсі «Краща поштова марка Європи 2019 – вибір колекціонера».
У 2020 році українська поштова марка на тему «Давні поштові маршрути» «Листоноша Федір Фекета» авторства Ірини Медведовської виборола срібло у конкурсі «Краща поштова марка Європи 2020 – вибір журі».
Довідково.
Букові праліси і давні ліси Карпат України та інших країн Європи є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (2017 р.). За даними ОН ліси українських Карпат зникають із загрозливою швидкістю через незаконну вирубку. Це вже призвело до зміни клімату, і як наслідок – масштабних повеней, підтоплень сіл і доріг, руйнування мостів. І ще знищується унікальна екосистема, що є одним із чинників, який впливає на формування клімату України.
Comments are closed.