Авто Статті

У Франківську дорожчає проїзд. Але є шанс зекономити

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Франківську зросте ціна на проїзд у транспорті. Це ніби й очікувано, але не тішить. Платити більше доведеться як у приватних маршрутках, так і в комунальних автобусах.

Громадські слухання щодо підняття тарифів мають відбутися цього тижня. Після цього міське управління транспорту та зв’язку винесе проєкт рішення на виконком, а далі за нього мають проголосувати на сесії міської ради, пише Репортер.

Втім, де-факто питання уже вирішене. Підняття планують з 1 липня. У маршрутках приватних перевізників за проїзд доведеться платити 8 грн. У комунальних автобусах та тролейбусах ціна різнитиметься, залежно від форми оплати. Так, власників картки «Галка» везтимуть за 6 грн, безготівкова оплата кредиткою, через сервіс Easy Wallet чи смс становитиме 8 грн, а от готівкою братимуть 10 грн.

«Ми намагаємося, щоб якомога більше мешканців придбали «Галку». Так буде облік пасажирів, і мешканці нашої громади зможуть платити по 6 грн, – говорить заступник міського голови Михайло Смушак. – А мешканці інших громад, які не вкладають кошти у нашу інфраструктуру, платитимуть більше. Готівкою найдорожче, бо ми намагаємося обмежити її обіг у транспорті. А безготівково виходить більше, ніж «Галкою», тому що ми сплачуємо за користування сервісами, а вони знімають відсоток».

Франківськ – не єдиний останнім часом піднімає тарифи на перевезення. Кілька тижнів тому у Львові проїзд у всіх видах транспорту зріс до 10 грн. У Вінниці з 1 червня мешканці теж платять по 10 грн. У Миколаєві тарифи також зросли, тут вони залежать від відстані, яку має проїхати пасажир, – від 6 до 10 грн. У Полтаві вартість одноразової поїздки в електротранспорті підняли до 6 грн, у маршрутках – до 8 грн. А в Запоріжжі вартість проїзду на весь транспорт зросла ще з 1 травня. Маршрутні таксі там коштують від 8 до 10 грн, автобуси – 7 грн, трамваї та тролейбуси – 6 грн.

«По всій Україні тарифи на проїзд зростають, тому що ми возимо під час карантину виключно на сидячих місцях, раніше возили лише по спецперевезеннях, – говорить Михайло Смушак. – Це була величезна проблема, маршрутки не мали виручки, бо перевозили в рази менше платних пасажирів. Тому приватники почали говорити про те, що можуть просто зупинитися. Вони б хотіли зробити ціну ще вищою, але ми збільшуємо її на дві грн, бо це той компроміс, на якій ми можемо піти».

Останній раз тариф у франківському громадському транспорті зростав у 2019 році – до 6 грн.

Читайте: Перевізники рахують збитки. Які маршрути з’являться у Франківську, а які зникнуть

«Ми перевозимо найбільшу кількість пільговиків, порівняно з іншими містами. Безкоштовно возимо пенсіонерів, учасників АТО, учнів. Навіть у цей складний період у комунальному транспорті вони їдуть безкоштовно, за них оплачує місто, – каже Смушак. – З приватниками домовилися за три пільгові місця, поки триває карантин».

Наприкінці березня цього року в міському управлінні транспорту та зв’язку провели новий конкурс з приватними перевізниками. З власниками популярних маршрутів уклали договори на п’ять років. З іншими – від року до трьох. Після того місто планує зробити ці маршрути комунальними та пустити на них свої автобуси. Тому покращення якості перевезення приватники не обіцяють.

«Ми зробили стратегію розвитку громадського транспорту на п’ять років. За нею, у 2025 році 90 % маршрутів у нашій громаді мають бути комунальними, – розповідає Михайло Смушак. – Оголошуючи конкурс, ми сказали перевізникам про свої плани. Вони вирішили, що їм нелогічно купувати автобуси на один рік. Тому основною умовою при укладанні договорів стало чітке дотримання графіків руху».

Тим часом у комунальному транспорті вигідніше таки платити «Галкою». Картку можна придбати у кіосках із пресою, її ціна – 30 грн. Кошти на дві поїздки зараховують автоматично, а далі її треба поповнювати на сайті galcard.if.ua, через Приват24 чи через термінал. Карту кіосків, де продають картки, й терміналів, щоб їх поповнити, також можна знайти на сайті.

Читайте: Довідки і тести. Куди прикарпатці можуть віддати дитину в табір та що для цього треба

Крім того, власники картки «Галка» мають 30 хвилин, під час яких можна робити пересадку в інші види комунального транспорту. За словами Смушака, це особ­ливо зручно для мешканців приміських сіл, які, наприклад, їдуть до Європейської площі, а потім безкоштовно пересідають на інший автобус.

Пільгові картки для учнів, студентів і пенсіонерів, людей з інвалідністю, бійців АТО / ООС, членів сімей загиблих військових та правоохоронців, ліквідаторів аварії на ЧАЕС та членів їхніх сімей, дітей з багатодітних сімей потрібно забирати у ЦНАПі.

З 1 березня пільговий проїзд можливий, тільки якщо прикласти картку до терміналу. Всім, хто не провалідував «Галку» – чи пільгову, чи звичайну, світить штраф – у двадцятикратному розмірі від суми проїзду. Коли була провалідована картка, час від часу перевіряють контролери.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.