Мати-годувальниця стежить за харчуванням, тому що розуміє, що все, що вона вживає, позначається на здоров’ї її дитини, оскільки усі поживні речовини немовля отримує з материнським молоком. Позаяк ринок насичений біодобавками вітчизняних та зарубіжних виробників — вибрати найкращі вітаміни для мам, що годують немовлят молоком, непросто.
Необхідність вітамінів
Чи відчуває потребу організм при лактації в додатковому джерелі мікроелементів, повинен визначати лікар. Це залежить від якості харчування під час вагітності та після народження дитини. Корисні речовини в дуже великих кількостях не принесуть користі.
З іншого боку, при годуванні грудним молоком у матері забирається багато вітамінів, через що може наступити гіповітаміноз. Щоб уникнути неприємних наслідків, якими можуть стати випадання волосся, ламкість нігтів, руйнування зубів, краще подбати про достатню кількість поживних речовин в організмі. Якщо немає можливості повноцінно харчуватися, використовують біологічні добавки.
Визначити рівень мікроелементів у крові найточніше можна за допомогою аналізів. Однак це буде дорого, враховуючи інші фінансові витрати, пов’язані з народженням і вихованням дітей. Тому в більшості випадків оцінюються зовнішні чинники. Наприклад, взимку і ранньою весною, коли немає можливості забезпечити себе свіжими овочами та фруктами, лікар може порекомендувати матері-годувальниці комплекси мінералів, щоб заповнити їх брак.
Раціон
У раціоні матері-годувальниці повинні бути присутні такі продукти:
- Овочі, піддані обробці.
- Фрукти, які вводять до раціону через 2–3 місяці годування дитини материнським молоком.
- Страви з бобових, тому що вони містять мідь, селен, магній та ін.
- Нежирні сорти м’яса, приготовані на пару або запечені.
- Риба (не щодня).
- Морепродукти рекомендується вживати, коли дитині виповниться 6 і більше місяців.
Незалежно від ситуації не рекомендується самостійно вирішувати, які комплекси вітамінів потрібно пити матері-годувальниці.
«Елевіт-комплекс 3»
Полівітамінні м’які желатинові капсули «Елевіт-комплекс 3» розроблено спеціально для потреб матерів-годувальниць. Вміст Омега-3 сприяє розвитку очей та мозку немовля, яке перебуває на грудному вигодовуванні.
Такий вид вигодовування не тільки допомагає встановити міцний зв’язок між дитиною та матір’ю, але й забезпечує немовля поживними речовинами, необхідними для розвитку.
На склад грудного молока суттєво впливають спосіб життя та харчування матері-годувальниці. Крім того, для материнського організму годування дитини — це постійне напруження, яке, природно, призводить до збільшення потреби в енергії та мікроелементах.
Comments are closed.