«Репортер» вирішив запитати відомих людей про те, що для них цьогоріч означає День Незалежності.
Іван Рибарук, священик, письменник:
Говорячи про незалежність, ми маємо говорити про свободу. Справжня свобода дарується нам тільки у Господі.
Цей рік для мене особливий через Майдан. Він піднявся як хвиля світла та боротьби за гідність. Цього року для мене День Незалежності є свідченням того, що ми є гідні. Ми про це сказали. Ми справді є вільні, звільнилися внутрішньо.
Для мене, як для гуцула, цей день також важливий тим, що це день пам’яті Олекси Довбуша. Для нас усіх Довбуш – це боротьба за людську гідність.
Напевне, вперше після початку 1990-х років цей день має таке живе та сильне наповнення. Він дійсно буде нагадуванням про те, що Незалежність – дуже важлива, велика, виборена річ, а не просто якесь формальне свято. Тобто це буде найнаповненіше за всі часи української держави свято-нагадування, що Незалежність є реальна і втрата Незалежності також є реальна. Так само, як і відстоювання Незалежності й те, що вона нам усім потрібна.
Брати Капранови, письменники, видавці:
День Незалежності – це час радіти, замислитися, підбити підсумки, збудувати плани. А особливо тоді, коли твоя країна веде війну проти потужного й підступного агресора. Тоді відзначити день народження ще важливіше, щоб об’єднати усіх громадян, щоб вони одночасно побажали одного й того самого. Тоді бажання обов’язково збудеться. Українці завжди боролися за свою Незалежність, і в тій чи іншій формі – повністю незалежній, автономній, васальній – берегли свою державу. Наша теперішня Незалежність оплачена кров’ю наших дідів і прадідів, а тепер, на жаль, і дітей. Тому на День Незалежності треба згадати усіх, хто боровся і бореться за неї, хто віддав своє життя і здоров’я заради того, щоб ми могли реалізовувати споконвічне прагнення українців: жити власним розумом на своїй землі.
Юрко Журавель, художник, лідер гурту «От вінта»:
Для мене значущою є сама етимологія слова – «не-за-ле-жу-ва-ти-ся». Той, хто залежується і чекає, що зміниться влада, прийде якийсь президент і все принесе на блюдечку, то він помиляється. Те, що ти постояв на Майдані, – лише початок роботи.
Якщо ми хочемо побудувати справжню демократичну державу, перш за все нам не треба залежуватися, а постійно над собою працювати.
Ярема Стецик, художник, музикант:
Складний День Незалежності. Але все одно свято дуже символічне й потужне. Зараз йде війна і ця Незалежність нам усім дорога. Я цей день святкуватиму у праці. У тому, що найбільше вмію, – малювати.
Це день держави, державних справ. Самі державні справи мені видаються дуже поганими. Ми їх мусимо кожен день, кожен на своєму місці довершувати.
Андрій Середа, актор, лідер гурту «Кому вниз»:
Мені не подобається сама назва – День Незалежності, бо має бути – День відродження Незалежності. У нашій історії було кілька періодів незалежності нашої країни. І як будь-яка держава, що себе поважає, ми повинні говорити про свої корені з давніх-давен, а не називати себе, як це роблять колишні комуністи, молодою державою. Нам купа років.
У нас, слава Богу, почалося відродження війська. І завдяки трагічним і драматичним подіям цей день є знаком нашого поступу. З нашої землі в скорому часі, через велику кров, великий героїзм, повстане нова релігія. Мені до біса років, чим більше я живу, тим більше вірю у всякі містичні речі. Цей день – день показу нашої духовної могутності, яка переросте у фізичну.
Це перший День Незалежності, коли, нарешті, на моїй пам’яті я побачив, що Україна дійсно об’єдналася. Зараз тяжкий час, триває війна з Росією, але йде війна за свою Незалежність. Той народ, який її виборов своєю кров’ю, гідний її.
Зараз головне – підтримати нашу армію, наших солдатів. Я радий з того, що на моїх очах дійсно твориться держава, якщо не підведе наше керівництво, Президент, Верховна Рада, ми цю Незалежність здобудемо.
Comments are closed.