Соціум

Важливі тренди IT-рекрутингу в Україні: чого чекати від українського ІТ-сегмента в 2021 році

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Яким стане IT-рекрутинг в Україні в 2021 році

Головний тренд, який прийшов в IT-сегмент надовго – це те, що ІТ-фірми тепер remote-ready, тобто готові для співпраці з айтішників на віддаленій основі. Це не тільки сприяє збільшенню кількості гібридних і розподілених команд, а й підвищує цінність здатності розробника працювати самостійно.

Ринкова глобалізація призвела до того, що і рекрутери, і IT-компанії отримали доступ до ідентичного асортименту інструментів для роботи з кандидатами. А тому в боротьбі за них здобудуть перемогу ті фірми, які швидше навчаться новим методам сорсингу із залученням не самих тривіальних каналів, і зможуть максимально якісно оцінювати надходячих до них кандидатів. Але для досягнення цієї мети потрібно діяти винахідливо.

При цьому IT-рекрутинг в 2021 році в Україні зберігає темпи, які спостерігалися в кінці минулого року. Завдяки цьому у рекрутерів як і раніше залишається досить багато роботи: інтерес до їхніх послуг демонструють як представники великих аутсорс-компаній, так і нові на ринку фірми.

Певний ажіотаж спостерігається у гемблінг- і беттинг-продуктів, які активізувалися в сфері найму, плануючи брати на роботу по кілька сотень співробітників в рік. Подібними планами по найму нових працівників в штат поділилися також EPAM і SoftServe. Вони хочуть реалізувати свої наміри завдяки спеціальним програмам для інтернів. Зростає і кількість вакансій Media Buyer.

Як зазначає IT-рекрутингове агентство The Gravity Agency, українські айтішники найчастіше на перше місце ставлять не свої очікування по зарплаті, а дещо інші параметри. Зокрема, максимально точний збіг культурних цінностей і нематеріальних благ. З цієї причини вони нерідко вибирають українські фірми замість зарубіжних компаній.

Очікується, що сплеск затребуваності айтішників в Україні збережеться мінімум до кінця травня. А ось подальший розвиток подій на ІТ-ринку буде прямо залежати від глобальних макроекономічних змін.

На цьому тлі продовжують свій розвиток рекрутерскі агентства: в штаті основних гравців даного ринку працюють досвідчені фахівці з більш ніж 5-річним стажем. Їх головними перевагами є добре прокачані скіли, напрацьовані роками зв’язку, а також добре збудовані процеси по сорсингу, ведення клієнтів, контролю якості та т. д. Це дає величезну перевагу при проведенні великих тендерів і роботі з найбільш платоспроможними замовниками.

Тренди для інструментів:

  • просунуті сорсинг-інструменти, що дозволяють відшукувати підходящих кандидатів з контактами;
  • боти;
  • e-mail розсилки;
  • аналітика, яка допомагає передбачати поведінку кандидатів.

Крім того, деякі рішення дозволяють об’єднати відразу кілька вищевказаних функцій.

Як і раніше, рекрутер зобов’язаний мати:

  • АТС для зберігання історії своєї роботи;
  • рішення для трекінгу завантаження, результатів, пріоритетів і т. д. Вони важливі для командної роботи фахівців;
  • асортимент сорсинг-інструментів, що полегшують пошук кандидатів і їх контактів.

Відзначається збільшення кількості фейковий профілів в LinkedIn, які служать для лідогенераціі з метою пошуку персоналу. Якщо така тенденція продовжиться, незабаром першими з клієнтами і кандидатами будуть спілкуватися саме боти.

HR Tech, включаючи рекрутмент, активно розвивається і використовує сучасні рішення, кількість яких зростає в геометричній прогресії. Велика ймовірність, що вже в найближчі роки на ринку з’являться великі і потужні гравці, здатні замінити мануальні дії, яким сьогодні приділяють багато часу і сил сучасні рекрутингові та сорсінговие команди.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.