Розваги Статті Туризм Фото

До замків і пляжів. Куди вже можна планувати поїздку цього літа (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В умовах пандемії важко спланувати поїздку за кордон: все міняється майже щотижня. Але ті, кому тісно в межах України, знайдуть вихід. З Європою поки туманно, хоч Греція і обіцяє відкритися з 14 травня.

«Репортер» спробував спрогнозувати, куди цього літа, скоріш за все, таки можна буде поїхати. І ці країни вже відкриті.

Туреччина

Найбільш дружелюбна до туристів країна, скоріш за все, не закриє кордони протягом літа. Навіть зараз, під час жорсткого карантину, турецькі міста належать туристам: вони можуть вільно виходити з готелю, їздити у міжміському транспорті, відвідувати музеї та відпочивати на пляжах. А відсутність черг і натовпів компенсують незручності.

Якщо до пандемії Туреччина для більшості асоціювалася переважно з пляжами, то в нових умовах багато хто відкрив для себе її численні пам’ятки. Тепер навіть Стамбулом і Каппадокією нікого не здивуєш. Люди відправляються у походи Лікійською стежкою, досліджують турецьку Месопотамію, відвідують руїни Ефеса та Трої.

Стамбул носить маски і смакує колоритом – репортаж з берегів Босфору (ФОТО)

Зараз у Туреччину літають багато авіаліній: МАУ, Turkish Airlines, Windrose, Pegasus, SkyUp. Квитки можна знайти від 800 грн в один бік. Місце призначення – Стамбул, Ізмір, Анталія, Бодрум, Анкара та інші.

До того ж, Туреччина скасовує обов’язковий ПЛР-тест для українських туристів з 15 травня. Втім, поки що діє відносно нова вимога: протягом 72 годин перед поїздкою треба заповнити електронну анкету на офіційному сайті охорони здоров’я Туреччини. Там треба ввести загальну інформацію: паспортні дані, очікувані дати приїзду, пункт призначення. Разом з нею туристу автоматично присвоюють HES-код, який потрібен, щоб подорожувати всередині країни, навіть для поїздки громадським транспортом. Він потрібен, щоб у разі хвороби на Covid-19 можна було відстежити контакти хворого. Заповнену анкету треба роздрукувати або завантажити на телефон і мати при собі під час мандрівки.

Також у поїздці не обійтися без страхівки, яка покриває Covid-19, але це зараз – стандартна вимога для всіх країн.

Йорданія

Щоб відчути себе Індіаною Джонсом, можна відправитися в Йорданію. Це – незвичний напрямок для українців. В основному в Йорданію їдуть, щоб побачити одне з Нових чудес світу – Петру, стародавнє місто в камені. Крім того, тут є Мертве море і пустеля Ваді-Рам з марсіанськими пейзажами. Сама країна досить заможна і безпечна для подорожей.

Столиця країни – місто Амман, де є пам’ятки часів Римської імперії. Саме сюди зараз найлегше долетіти з України. Втім, це все одно непросто, оскільки авіакомпанія SkyUp скасувала запуск прямого рейсу Київ-Амман. Тепер треба летіти з пересадкою в Туреччині або на Кіпрі. Квиток від МАУ коштує від 6000 грн в один бік, якщо летіти лоукостером Pegasus через Стамбул, вийде десь так само. Найдешевший варіант – через Кіпр з Ryanair, тоді можна вкластися у 2000 грн в один бік. Але треба врахувати, що обидві країни вимагають ПЛР-тест для в’їзду.

Також при прильоті в Амман треба оплатити візу – 40 динарів (десь 1600 грн). Втім, цієї суми можна уникнути, якщо ще вдома купити спеціальний Jordan Pass з відвідинами Петри. Крім негативного ПЛР-тесту, зробленого не менше як за 72 години, також треба заповнити анкету на сайті МОЗ Йорданії.

Кіпр

З 1 квітня ця острівна країна відкрилася для іноземців. Кіпр не входить до Шенгенської зони, тому може не узгоджувати свої правила в’їзду з іншими країнами ЄС. Поки що Україна належить до «червоної» зони по відношенню до Кіпру, тож треба робити два ПЛР-тести: за 72 години і по прильоту (турист платить з власної кишені 30 євро).

Мечеті, пустелі, фараони. Як подивитися Єгипет по-іншому (ФОТО)

Також зараз в країні ввели жорсткий карантин – поки що до 9 травня. У цей період удень можна виходити з дому чи готелю, тільки надіславши перед тим смс на спеціальний номер з позначенням причини порушення локдауну. До речі, похід у кафе, поїздки до моря чи в аеропорт також вважаються поважними причинами. Втім, сподіваємося, що до літа суворих обмежень у країні вже не буде.

На Кіпрі можна відпочивати на мальовничих пляжах, відвідати багато пам’яток античної доби, гуляти колоритними білосніжними містечками. Долетіти в Пафос чи Ларнаку можна з МАУ, Ryanair i Wizzair чи новим українським лоукостером Bees Airlines. Ціни поки що низькі – від 1100 грн.

Грузія

Той, кому гірські пейзажі ближчі за морські, може летіти в Грузію. Море, звісно, теж є, найвідоміший курорт – Батумі. А ще – гарні будинки з ажурними балконами, гірські комплекси й монастирі, давні християнські церкви.

Летіти в Тбілісі чи Батумі можна з SkyUp, МАУ, Windrose. Ціна за квитки починається з 1300 грн в один бік.

Правила в’їзду тут майже такі ж, як і всюди: заповнена анкета на сайті з контактною інформацією міністерства і ПЛР-тест не раніше, ніж за 72 години. Але вже на місці, через три дні, треба здати ще один тест, за свій рахунок. Його можна зробити у приватній лабораторії, ціни приблизно такі ж, як у нас – 800-1100 грн.

Балкани

Хорватія, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія уже відкрили кордони на цей туристичний сезон. По Балканах зручно подорожувати, взявши на прокат авто і зупиняючись біля лазурних пляжів чи у старовинних містечках, вимощених бруківкою.

У Хорватії найвідоміші визначні місця – середньовічний Дубровнік і каскад Плітвіцьких озер. У Чорногорії є красиві міста Будва й Котор, а також давні монастирі.

В Албанії можна відвідати старовинне місто Гірокастра, гарне джерело Блакитне око і кольорову столицю Тирану. А головні родзинки Північної Македонії – Охридське озеро та каньйон Матка.

Долетіти на Балкани можна зі SkyUp чи Windrose, починаючи від 2700 грн в один бік. А ще багато фірм пропонують автобусні тури з відпочинком на морі (від 9000 грн за тижневий тур). Також не варто забувати про гарячі путівки на море: десь від 10000 грн за тиждень.

В Албанію, Чорногорію та Північну Македонію можна в’їжджати без жодних обмежень. У Хорватію треба здати ПЛР-тест за 48 годин до в’їзду.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.