Соціум

Особливості магнолії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Магнолія (лат. Magnolia) – великий рід квітучих вічнозелених або листопадних рослин, дерев і чагарників, які походять зі Східної Азії та Америки. Назву свою вона отримала в 1703 році, на честь французького ботаніка П’єра Магнола, другом якого був відомий натураліст Шарль Плюм’є. Він побачив на острові Мартініка і вперше описав це прекрасне квітуче дерево. У 1735 році Карл Лінней офіційно включив назва роду Магнолія в перше видання своєї роботи Systema Naturae.

Магнолію з повним правом можна назвати реліктовою рослиною, так як дослідження ботаніків підтверджують її існування більш ніж 95 мільйонів років тому. Скам’янілі рештки дерев, виявлені при археологічних розкопках, датуються крейдовим періодом. Одне з підтверджень давнього походження – пристосованість квітів магнолії до запилення жуками. Магнолія вже існувала на тому етапі еволюції, коли бджіл ще не було. Цікава і будова оцвітини: бутони з’являються з суцільної капсули, яка не має чіткого поділу на окремі чашолистки. Ви можете замовити саджанці магнолії за посиланням https://domicad.com.ua.

Які види магнолії існують?

Існує близько 300 видів магнолії, здебільшого представлених декоративними рослинами. Ошатний, святковий вигляд квітучих дерев з великими, ефектними, пахучими квітами привертає увагу не тільки професіоналів садово-паркового та ландшафтного дизайну, а й звичайних любителів природи. Магнолія відноситься до Слаботоксичних рослин: в її деревині і корі знаходиться алкалоїд магнофлорин, здатний негативно впливати на слизову оболонку і шкіру людини.

Деякі види, такі як магнолія лікарська (лат. Magnoliaofficinalis) здавна використовуються (кора, листя) в офіційній і традиційній китайській медицині. Квіти багатьох видів використовуються в кулінарії. Наприклад, в Англії пелюстки вічнозеленої магнолії (лат. Magnoliagrandiflora) маринують і вживають як пряну приправу. У кухнях деяких азіатських країн мариновані пуп’янки служать ароматним компонентом в стравах з рису, а також для приготування ароматного чайного напою.

В Японії молоде листя і бутони магнолії оберненояйцевидної (лат. Magnoliahypoleuca)смажать і їдять як овоч. Висушені листя кладуть в суп разом з цибулею-пореєм, редискою дайкон, грибами шиітаке, а порошок з них служить приправою до м’ясних, рибних, овочевих, грибних страв, а також до традиційного супу місо Хоба. Цікаво, що в деяких районах Японії листя магнолій використовують як упаковку для страв і харчових продуктів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.