Народний депутат Галина Третьякова, голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, зареєструвала проєкт Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг (№ 3613/П від 03.12.2020 р.).
Йдеться про прийняття за основу законопроєкта № 3613, у якому борги з комунальних платежів прирівняють до аліментів, а отже на “комунальних” боржників чекають нелегкі часи, пише Ліга Закон.
Законопроєкт № 3613 передбачає реструктуризацію боргів за житлово-комунальні послуги станом на 1 жовтня 2020 року. На споживачів, які уклали договір про реструктуризацію заборгованості, поширять діючий порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для оплати поточних платежів. А ось на тих же боржників, хто ухилятиметься від сплати, очікують тяжкі часи: автори законопроекту хочуть прирівняти стягнення відповідної заборгованості до стягнення аліментів.
Зокрема, із заробітної плати боржника зможуть утримувати її 50% за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.
Також за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг державний виконавець зможе виносити вмотивовані постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника до погашення заборгованості з комуналки у повному обсязі:
- у праві виїзду за межі України;
- у праві керування транспортними засобами;
- у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
- у праві полювання.
А також за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг стягнення може бути звернено на майно боржника. Тобто за борги з комуналки виконавець може ініціювати стягнення за рахунок майна боржника – житла, автомобіля тощо. Звісно ж, якщо сума боргу перевищує показник, окреслений у Законі про виконавче провадження.
Comments are closed.