Кріогенну станцію доставили у середу, 21 жовтня.
Її ТОВ «Карпатнафтохім» придбало для потреб Калуської ЦРЛ вартістю один мільйон гривень, інформує «Нафтохімік», пише Репортер.
Її розмістять поряд із будівлею, що навпроти головного корпусу лікарні, де нині знаходяться чотири кріоциліндри для зберігання рідкого кисню місткістю 190 літрів кожен, зазначив застпик гендиректора Калуської ЦРЛ Микола Дмитерчук. Уже газифікований кисень із них подається до відділень лікарні. Через нинішню велику потребу в медичному кисню та постійну роботу кріоциліндрів часто виникають перебої із його поставкою у відділення, особливо під час перемикання подачі кисню то з одного, то з іншого.
Що стосується нової кисневої станції, то її об’єм становить 3128 літрів кисню, що в чотири рази більше, ніж його можуть зберігати в чотирьох кріоциліндрах.
«Варто також відзначити, що на ще діючій схемі подачі кисню він надходить у відділення під тиском 12-13 атмосфер, бо вже при подачі у 15 атмосфер кисень замерзав у кранах та редукторах. А із нової кисневої станції ми його зможемо подавати під тиском у 20, 40 і навіть 60 атмосфер», — зазначив Микола Дмитерчук.
За словами гендиректора Калуської ЦРЛ Івана Красійчука, сьогодні для безперебійного забезпечення лікарні киснем необхідно 80-90 балонів у добу, то після монтажу нової установки його постачатимуть раз у 4-5 днів, а, може, й у тиждень. Доставляють його з Львівського хімічного заводу, звідки також орендують кріоциліндри, потреба в яких теж відпаде.
Медики сподіваються, що калуським нафтохімікам вдасться зареєструвати рідкий кисень власного виробництва як медичний препарат, який можна буде використовувати для лікування хворих.
У період коронавірусної інфекції на придбання кисню ЦРЛ витрачає в середньому до 250 тисяч гривень у місяць, а «Карпатнафтохім» поставлятиме лікарні його безкоштовно.
Comments are closed.