Понад 10 локацій з майстер-класами та тренінгами провели для франкіців цієї неділі.
На території Палацу Потоцьких відбулося свято під назвою «Ми – єдині. Ми – за мир», яке організував БФ «Карітас Івано-Франківськ», пише «Репортер» з посиланням на «Суспільне».
Працівниця Карітасу Наталія Кец розповідає, що свято для франківців організували з нагоди Міжнародного дня миру.
«Ми хочемо сказати, що мир – це не тільки мир в державі, в суспільстві. Але дуже важливо, коли є мир між людьми. Коли ми вміємо дин одному прощати, коли вміємо один одному допомагати і йти на компроміс», – ділиться Наталія Кец.
Як вирішити конфлікт в родині, громаді та державі, розповідали під час одного із тренінгів. Медіатором виступив Володимир Шегда.
«Це такий маленький майстер-клас, якісь елементи, які можна застосовувати практично у своєму житті: в сім’ї, родині. Елементи, як виходити з конфлікту, як будувати мирні стосунки в сім’ї, в своєму колективі. Тим більше, що зараз багато конфліктогенів: вибори, військові дії, COVID. Люди психічно нестабільні, завжди відбувається якесь таке загострення», – розповідає медіатор Володимир Шегда.
Більшість локацій на святі були організовані для дітей. Малеча власноруч розписувала пряники миру, брала участь у різних майстер-класах, інтерактивних та спортивних акціях.
«Ми прийшли всією сім’єю: з чоловіком, з дитиною. Побачили захід в інтернеті. Зацікавилися, тому що дуже цікава програма для дітей та дорослих. Події дуже насичені. Нам подобається проводити весело час, особливо на вихідних. Зараз ми малюємо на екосумці голуба миру. Дитина в нас займається малюванням», – каже відвідувачка свята Ірина Кульчицька.
Одна з найпопулярніших акцій – «Діти! Безпека! Поліція!». Правоохоронці розмовляли з дітьми та роздавали тематичну літературу.
«Сьогодні ми говоримо про таке явище як булінг, адже воно дуже поширене і йому потрібно протистояти. Говоримо і про вирішення конфліктів, адже дуже часто, навіть з дитячого садочка, діти конфліктують між собою. Це нормально, тому що це дорослішання, соціалізація. Але потрібно вміти їх правильно вирішувати», – розповідає т.в.о. начальника відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в області Олександра Бабецька.
Також діти мали змогу посидіти в поліцейському авто та поспілкуватися з правоохоронцями.
«Ми мали можливість з братиком відчути себе поліцейськими. Ми вмикали мигалки, говорили в рацію. Сподобалося», – каже учениця ліцею № 21 Софія.
Правоохоронці ознайомили дітей із службовим автомобілем із середини
«Вони мали можливість увімкнути звуковий сигнал, покористуватися засобами зв’язку. І таким чином зрозуміти, що поліцейські не для того, щоб тільки карати, але й щоб попереджати різні правопорушення, конфлікти, і вони захищають мир в тилу», – розповідає старший лейтенант поліції Богдан Настич.
Comments are closed.