У середу, 2 вересня, у Франківську відбувся брифінг з нагоди створення громадської спілки «Дорога смаку Прикарпаття».
У рамках проєкту планують підсилити туристичний потенціал регіону, знайомити туристів з місцевими продуктами, пише Репортер.
«У нашій області є всі передумови для розвитку гастротуризму. Але поки його не розвивали системно. – каже Олександр Зрайко, начальник управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ІФ ОДА. – “Дорога смаку” об’єднає різні локації на Прикарпатті. Залучить заклади харчування та розміщення Івано-Франківська, Долинського, Коломийського, Долинського, Тлумацького, Косівського, Верховинського районів та Яремчанської міської ради.
Спілка опікуватиметься саме маршрутом «Дорога смаку Прикарпаття». Це один з елементів ініціативи проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» щодо загальнонаціональної мережі “Доріг вина та смаку України”. Такі самі проєкти реалізовують на території Одеської та Закарпатської областей.
«Наша мета – відкрити унікальні сільські території. От, моє село Спас живе на трипільській землі. Наші сільські території – це святе, це екобаланс, їх треба розвивати», – каже Михайло Стовп’юк, голова СОК «Чиста флора».
«Наш кластер створений два роки тому, за цей час ми багато досягли. Вже є стабільний туризм. У нас є овеча ферма «Дубовий кут», музей вівчаря, ферма вікінгів, – говорить Оксана Клебан, голова кластеру сільського зеленого туризму «Бойківський колорит».
Сир з Дубового Кута. Як на овечій фермі на Долинщині роблять бринзу і рокфор (ФОТО)
Нагадаємо, статус продукту з географічним зазначенням вже здобула гуцульська овеча бриндзя, крім того, на завершальній стадії реєстрації перебуває й гуцульська коров’яча бриндзя.
Comments are closed.