Напередодні Дня знань в Печеніжині біля Святодмитрієвської церкви встановили і освятили меморіальну таблицю на фасаді «дяківської шкілки», як першої школи в Печеніжині та на Прикарпатті.
У 1789 році австрійський цісар Йосиф ІІ видав декрет за яким зобов’язував усіх священників створювати при церквах школи (освітні осередки), які з часом дістали в народі назву дякувські школи, адже вчителем у таких школах був церковний дяк, йдеться на сторінці Історико-краєзнавчого музею Олекси Довбуша, пише Репортер.
«Печеніжин, який належав до австрійської монархії, також попав під цісарську освітню реформу. У 1789 році в Печеніжині відкрили «Дяківську шкілку», де дітей вчили читати, писати, рахувати», – йдеться у длописі.
За ініціативи вчителя історії Петра Ровенчука та працівників музею Олекси Довбуша в рамках проєкту «Видатні зкмляки» встановили меморіальну таблицю до Дня знань на першій школі дяківці в Печеніжині.
Тут з 1789 року дяк навчав дітей грамоти. У 1816 році в містечку відкрили початкову народну школу, де першим вчителем з 1817 року по 1840 був Іван Дубовецький.
Автори ідеї проєкту працівники музею Олекси Довбуша, співавтор дяківської шкілки Петро Ровенчук.
Дошку встановлено коштами Івана Котіва та Андрія Мацьківа. Таблицю освятив отець Микола Глушак у присутності громади церкви св. Дмитрія.
Comments are closed.