Люди Статті

Микола Гавриляк став людиною тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу у щотижневій руб­риці «Людина тижня» редакція «Репортера» відзначає відомого франківського підприємця Миколу Гавриляка – за напрочуд добру й корисну ідею, популяризації українсь­ких народних казок і читання їх дітям на ніч.

Нещодавно Микола зі своїм кумом, не менш відомим франківським ведучим різних заходів (весіль і т. д.) Богданом Гнатівим, записав аудіозбірку казок «Добраніч, малятко». Записували вони для своїх дітей, але казки прийшлися до душі й іншим батькам та їхнім малюкам, пише Репортер.

За словами Гавриляка, ідея виникла спонтанно. У нього двоє малих і він часто перед сном читає їм казки, бо люблять слухати цікаві історії у татовому виконанні.

«На жаль, мені не завжди виходить бути вдома, – говорить Микола. – Така робота, що я то в Києві, то десь за кордоном. І тоді дружина вмикала якусь казочку з YouTube чи в телевізорі. Але це було не дуже зручно, бо діти відволікаються на відеоряд і потім не хочуть спати. Тому подумали, що класно було б записати для своїх дітей аудіоформат».

З цією ідеєю Гавриляк прийшов до свого кума – Богдана Гнатіва. У того також є маленька донька, тож він захопився задумкою. За тиждень вже й записувалися на студії.

Микола каже, вони скинулися по 500 грн і зайняли студію на 3-4 години. До збірки обрали шість найпопулярніших казок, які й самі любили в дитинстві: «Лисичка і Журавель», «Колобок», «Коза-Дереза», «Рукавичка», «Пан Коцький» та «Івасик-Телесик».

«Потім більше часу пішло на те, аби розібратися з різними підкастами, де розмістити, завантажити й так далі, – розповідає Гавриляк. – В результаті ще за кілька тижнів ми все те офіційно анонсували у Facebook, мовляв, слухайте й користуйтеся».

Казки виклали одразу на кілька платформ, серед яких Anchor та Google Podcasts, а також завантажили в Telegram. За ніч отримали понад 2000 переглядів і купу відгуків.

«Зараз до прикладу, лише в Telegram є понад 5000 тисяч прослухувань, – говорить Микола Гавриляк. – Це є дуже багато, бо ж зовсім без реклами та промоції. У нас не було цілі на тому заробляти. Усе робилося для себе, а вийшло так, що в багатьох людей ця проблема резонує, і є багато зацікавлених».

Нині їм часто пишуть батьки, але частіше – мамусі, які працюють на радіо чи в театрі, що також би долучилися.

Проєкт планують продовжувати і вже мають кілька ідей. Гавриляк каже, зараз думають над тим, які вибрати казки для другого чи третього сезону. Можливо, це будуть не лише українські, а й казки народів світу. Також є задум залучити відомих франківців – письменників, акторів, ведучих…

Гарна ініціатива, правда? Добра альтернатива для тих, хто далеко не завжди вечорами буває вдома. Але ключове слово тут – альтернатива. Бо ж краще вкладати своїх дітей самому і казки їм читати вживу. Жодна збірка найкращих казок, фільмів, мультфільмів не замінить живого спілкування з найріднішими. І якщо робота цьому заважає, то, може, краще шукати альтернативу їй?

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.