Гроші

Інвестиції в альтернативну енергетику

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сонячні електростанції (СЕС) є найпоширенішими промисловими об’єктами ВДЕ в Україні. За даними НКРЕКУ, в структурі виробничих потужностей об’єктів ВДЕ СЕС займають більше 65%. Багато в чому, поширеність СЕС в Україні обумовлена доступністю технологій, невисоким порогом входу на ринок навіть для приватних домогосподарств, високим рівнем «зеленого» тарифу, а також хорошим рівнем інсоляції території України, який перевищує рівень інсоляції Німеччини одного зі світових лідерів генерації сонячної енергетики. Проекти готових СЕС можна придбати на сайті eds-development.com, де також пропонують і земельні ділянки під їх будівництво.

Інвестиції в СЕС потужністю 1 МВт: на межі «зеленого» тарифу та аукціону

З 2020 року в Україні почало діяти нове законодавство, згідно якого об’єкти СЕС потужністю понад 1 МВт для гарантованого викупу електроенергії державою повинні перемогти у відповідному державному аукціоні за розподілом квот «зеленої» генерації. Аукціонні ціни за Законом повинні бути не вище чинного «зеленого» тарифу, що, з одного боку, збільшує терміни окупності проекту, але, з іншого боку, збільшує загальну прибутковість проекту, оскільки дає інвестору 20-річний період гарантованого викупу електроенергії за фіксованою аукціонною ціною в той час як «зелений» тариф перестає діяти вже через 10 років, в 2030 році.

Тому розглянута потужність СЕС в розмірі 1 МВт може бути прийнята інвестором в якості базової оціночної величини, порогової потужності, вихід за рамки якої визначає форму державної підтримки «зелений» тариф або аукціон), і, відповідно, ризики і прибутковість по проекту.

Крім того, розуміння економіки проекту СЕС потужністю в 1 МВт важливо і з точки зору оцінки масштабування проектів. Така оцінка дозволяє розрахувати оптимальну потужність з точки зору окупності для проектів понад 1 МВт.

Економіка СЕС потужністю 1 МВт: основні інвестиційні показники проекту

Кожен проект навіть з однаковою потужністю для аналізу є унікальним і залежить від багатьох параметрів, таких як:

1. Регіон реалізації (показник інсоляції території).

2. Наявність дозвільної документації.

3. Можливості підключення до електромереж.

4. Технології і складність конструювання сонячних панелей (дах, земля, виробник).

Технологічна схема роботи СЕС

Наземна СЕС є промисловим наземним об’єктом, який перетворює сонячну енергію в електрику і продає таку електрику державі за «зеленим» тарифом або аукціонною ціною. На відміну від автономних станцій, комерційні СЕС є мережевими, тобто вони функціонують спільно із загальною енергомережею і підключені до неї.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.