За календарем віряни сьогодні вшановують пам’ять князя новгородського Володимира Святославовича, який хрестив Русь.
У 988 році він прийняв християнство за грецьким обрядом, після чого зробив його державною релігією. На державному рівні свято було засновано у 2008 році.
28 липня відзначають також пам’ять Кирика та Іуліти (Уліти). Вони постраждали за віру під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст. Уліта була молодою вдовою і могла похвалитися знатним походженням. Кирик – її син, який так само, як і мати, став прихильником християнського вчення.
Під час гонінь Уліта разом з Кириком втекла з міста, залишивши все своє майно. Жити вона почала як мандрівниця. Але одного разу її впізнали на вулиці і привели на суд. Там Уліта підтвердила, що стала послідовницею Христа. У неї відібрали сина і стали піддавати великій кількості мук. Кирик, спостерігаючи страждання матері, сказав, що теж є послідовником Христа, після чого його також замучили, а в кінці обезголовили. Одна з рабинь Уліти знайшла тіла мучеників і поховала.
Жінки вшановують у цей день Матінку Уліту як свою заступницю і їм належало добре відпочити.
В цей день не можна було ходити в поле. бо вважалося, що там розгулює нечиста сила. Говорили, що жнива 28 липня – це не до добра. Хоча існує і більш логічне пояснення – справа в тому, що на Уліту і Кирика зазвичай йшов досить сильний дощ, а тому у полі просто нічого було робити.
Ще вважалося, що 28 липня сонячні промені мають цілющу силу.
Comments are closed.