Як не мати проблем із вживаною машиноюУ час, коли дорожчає іноземна валюта, а з нею – пальне, запчастини та й самі авто, водії гарячково шукають можливості економити як на експлуатації, так і на самій купівлі машини. Чимало людей нині їдуть на автобазари за автомобілями «секонд-хенд».
Обережно – двійники
Двійник – це нелегальне авто (крадене, нерозмитнене), з підробленим техпаспортом або техпаспортом від іншої машини. У таких автомобілях покупців приваблює перш за все низька ціна. З іншого боку, ціна може сильно не відрізнятися, просто багато людей не хочуть втрачати час на переоформлення документів і платити за це гроші.
Більшість двійників ще два роки тому продавалися виключно за довіреностями. Справа в тому, що при знятті з обліку машину обов’язково мали «пробити» по криміналістичних базах. А в машини-двійника завжди є «клон», або ж на неї вварений номер від іншого, знищеного авто. Експертиза це виявляє.
Отже, у 2012 році обов’язкову експертизу при переоформленні машини відмінили. Тому нині в Україні цілком офіційно й законно можна купити машину з підмоченою репутацією. Фахівці констатують, що за ці два роки таких машин на наших дорогах стало значно більше.
Аби не мати проблем із законом, краще заплатити за експертизу автівки та отримати відповідний сертифікат. У випадку якихось підозр інспекторів ДАІ сертифікат позбавить водія проблем – відповідальність буде на експерті.
Биту машину можна вирахувати
Ще одна проблема – як не купити машину з аварії. Часто під виглядом ідеального авто недобросовісні продавці «впарюють» машину, яка була в ДТП. У кращому випадку ціну такого авто можна кардинально переглянути, у гіршому – машину просто косметично підрихтували, а насправді вона може потребувати серйозного ремонту.
Перше, на що варто звернути увагу – це зазори кузовних панелей. Мова йде про капот, крила, двері, багажник, бампер. Часто, коли якусь панель рівняли, залишається ледь помітна різниця у відстані до інших частин кузова.
Також уважно треба придивитися до фарбового покриття машини. Якщо авто бите, то в гаражних умовах його неможливо пофарбувати фабричними методами. Однозначно буде помітна різниця у відтінку чи блиску фарби, сліди полірування.
Стороннє втручання можна виявити й за шурупами, якими скручуються панелі кузова під капотом. Якщо шуруп крутили – фарба навколо нього трохи потріскає.
Ще один простий спосіб пов’язаний із вікнами. Якщо на маркуванні бокових і заднього скла дата випуску відрізняється від року випуску машини, то з нею точно були якісь пригоди.
Говоримо з продавцем
Переговори з продавцем дадуть багато інформації про стан машини, а ще про персону самого продавця, – чи це власник, а чи перекупник. Можна зробити висновки і про те, як він ставився до машини.
Запитувати треба якомога більше. Наприклад, коли останній раз робили розвал / сходження, міняли масло, свічки, чи є зимова резина і т. п. Згодитися можуть питання типу: «Я знаю, що в цієї моделі є проблема з гальмівними шлангами…». Якщо людина відповідає загальними фразами – він або перекупник, або купив машину недавно і сам не знає всіх нюансів стану машини. Найкраще купувати авто таки у власника, адже перекупники можуть перепродавати биті машини.
І наостанок. Якщо ви не мали справу з б / в авто і продавцями автобазарів, краще їхати туди з досвідченим фахівцем, який зможе допомогти з вибором та оглядом. Як кажуть, одна голова добре, а дві – краще.
Довіреність виходить із моди
Сьогодні фахівці не радять купувати машини за довіреністю заради економії. Така економія може лише додати клопотів у майбутньому.
Треба пам’ятати, що юридично власником авто є не той, хто на ній їздитиме за довіреністю, а той, на кого вона зареєстрована. Тому всі проблеми із законом власника, які стосуються машини (наприклад, арешт майна) зачеплять і нинішнього водія, бо машина йому не належить.
Comments are closed.