Весняні клопоти
Авто

Весняні клопоти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сучасне авто практично не потребує уваги свого власника – все роблять фахівці. З іншого боку, господар стає головною дійовою особою в час зміни пори року. До вашої уваги приблизний алгоритм дій з підготовки машини до весни.

Звісно, в ідеалі власник має контролювати всі системи автомобіля. Однак навесні водій повинен зробити особливу, унікальну операцію – очищення від залишків зимових реагентів. Як не дивно, але взимку, поки температура повітря нижче нуля, вся хімія, яка накопичилась у найдрібніших щілинах і закутках, практично безпечна. Всі проблеми починаються навесні. Стало тепліше, і хімія, «прокидаючись», вимагає собі «їжі», а це – кузов автомобіля. Звідси першочергове завдання – миття й чищення.

Ретельність і скрупульозність мийки дуже важлива. Це означає, що пройти потрібно повний комплекс – не лише сам кузов (звісно, разом із днищем), але й салон з багажником. Далі треба ретельно просушити машину. Оптимальний варіант – кілька днів покататися з включеною пічкою. Може бути трохи спекотно, зате так добре просушиться підлога в салоні.

Спірним є питання мийки двигуна. Кажуть, це може нашкодити проводці й контактам. Бували випадки, коли після цього машину годинами повертали до тями. Краще просто гарненько протерти сухою ганчіркою усі електричні вузли, проводи, датчики та реле, які знаходяться в зоні досяжності.

Після водних процедур треба зайнятися менш приємною справою – порахувати «зимові збитки». Мова про дрібні сколи й подряпини. Ці «болячки» бажано одразу обробляти. Який препарат автохімії для цього потрібно взяти – на смак водія. У кожного свої уподобання, головне – це захистити кузов від подальших руйнувань. На фініші деякі фахівці рекомендують покрити восковим засобом все, що зовні. З іншого боку, щодо резонності цієї операції досі точаться суперечки.

Що далі? Треба перевірити всі технологічні рідини. Рівень мастила, колір і консистенцію охолоджуючої рідини тощо. Взагалі, це треба робити значно частіше, ніж раз на рік, на черговому техогляді, а на стику сезонів – поготів. Як показує практика, така рідинна профілактика економить багато сил, часу і грошей. Якщо ж цього не робити, то не обійтися без ремонту двигуна, який заклинить через відсутність мастила. До речі, коли говоримо про рідини, пам’ятаймо й про пальне. Перевіряти рівень і консистенцію не треба, але от поміняти паливний фільтр – обов’язково.

Про комфорт. Якщо влітку хочете в салоні приємну прохолоду без жодних зайвих запахів, варто подивитися до кондиціонера. Заміна фільтрів, заправка і регулювання займають зовсім небагато часу.

Обов’язково, коли готуєтесь до весни-літа, зробіть діагностику ходової. Після жахливого стану зимових доріг треба провести перевірку рульових тяг, сайлент-блоків, шарнірів підвіски і шарнірів, і за потреби замінити їх. Те саме стосується пильовиків, гальмівних шлангів.

Варто глянути й до акумулятора. Це логічно, бо взимку він працює в найжорсткіших умовах. Перевіряємо заряд, а якщо у вас стара конструкція, то треба перевірити й рівень електроліту. Далі за необхідністю – доливання і зарядка.

Потребу заміни гуми з зимової на літню тут не розписуємо, це саме собою зрозуміло. Щасливої дороги!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.