Політична партія «Голос» активно готується до місцевих виборів та вже сформувала на Прикарпатті п’ять осередків. Втім, кого висуватимуть та як проходитиме передвиборча кампанія загалом залежить від законодавства, зміни до якого мають розглядати вже наступного тижня.
Про це голова партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик розповіла під час візиту на Івано-Франківщину, пише Репортер.
«До виборів залишилося трохи більше 100 днів, але фінальних правил досі немає, – каже Рудик. – За зміни до виборчого кодекс у парламенті маємо голосувати лише наступного тижня. Від них залежить, що ми, як партія, незалежна від олігархів, може собі дозволити на місцевих виборах. Адже зараз застави для участі дуже високі. До прикладу, розмір застави у мери Чернівців такий самий, як застава у мери Лондона. Команда «Голосу» наполягала на зниженні грошового порогу, домоглася прийняття законопроєкту в першому читанні та боротиметься за друге. Адже від цього залежить, чи чесні, професійні люди зможуть взяти участь у місцевих виборах».
Керівник обласного осередку «Голосу» Володимир Тищенко каже, що партія сформувала на Франківщині п’ять команд. За його словами, мають багато сильних кандидатів і планують висунути їх до рад усіх рівнів і на посади голів міст та ОТГ.
«Головні критерії відбору — фаховість, порядність та патріотичність, – говорить Тищенко. – Для нас важливо, щоб ці люди розділяли наші цінності та були готові змінювати наше місто, область на краще».
Водночас у «Голосі» наголошують, що відкриті для однодумців і запрошують у команду активних та цілеспрямованих прикарпатців. Як зазначає заступник голови партії, народний депутат Ярослав Юрчишин, вимоги – прості. Кандидати мають бути доброчесними, тобто не бути задіяними в жодних корупційних схемах, відповідати люстраційному закону, а також не мати жодного зв’язку – бізнесового чи адміністративного – з країною-агресором.
«Кожен, хто відповідає цим вимогам, може представити програму у своїй сфері та доповнити команду. Бо причина розчарування людей у нових обличчях якраз у тому, що ці обличчя виявилися порожніми. Наш підхід – мало бути новим, потрібно бути патріотичним, професійним і порядним», – запевняє Ярослав Юрчишин.
Також нардеп розповів, як напередодні проінспектував відновлювані роботи у Білих Ославах та Солотвині.
«Наша команда на чолі з Володимиром Тищенком одною з перших забила на сполох під час паводку, – каже він. – Я особисто звертався до Кабміну ще 23 червня, аби там звернули увагу, вжили заходів, виділили кошти. Та перші кроки уряд здійснив лише 25-го. І зараз прикро бачити, що допомога влади робиться на «відчепись». Наприклад, у Солотвині загату зробили так, що серйозна вода її забере та винесе на людські хати. Тому важливо не лише виділити кошти, а й використати їх ефективно».
Водночас, Ярослав Юрчишин відзначив, що на відновлення Прикарпаття після паводку потрібно значно більше грошей, ніж виділив уряд. Тому народна депутатка від «Голосу» Юлія Клименко ініціювала Постанову про виділення на західні регіони України 2 млрд грн з резервного фонду – на відновлення інфраструктури та компенсації мешканцям. Також «Голос» вимагає від уряду розробити комплексну економічну програму та програму захисту довкілля регіонів, що постійно потерпають від паводків і повеней.
Крім того, голова партії Кіра Рудик висловила позицію «Голосу» щодо відставки голови Нацбанку Якова Смолія.
«Нинішня влада поводиться, як шулер, який тільки й чекає можливості змахлювати. Щойно вони домовилися з МВФ і одразу намагаються змінити правила гри. Адже однією з вимог фонду є якраз незалежність НБУ, – пояснює Рудик. – Заява Смолія про політичний тиск свідчить, що влада хоче знищити незалежність Нацбанку. Ми вважаємо такий тиск неприпустимим. Тут одразу виникає питання, кого ж призначать на його місце. І чи буде ця людина максимально компромісною, чи просто буде виконувати завдання президента, уряду та олігархів? Дивлячись на останні призначення в уряд, ми абсолютно впевнені – щодо обрання нової кандидатури потрібен жорсткий громадський контроль. Адже жодне призначення цієї влади не було кращим за попередні. Обличчя країни перед міжнародною спільнотою та МВФ має бути збережено».
На правах промоції
Comments are closed.