Авто

Виїжджаємо зі снігу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Україні випав сніг, дороги подекуди стали непрохідними. Що ж робити, коли автомобіль потрапив до замету чи у глибокий сніг?Переважно для подолання сніжної перепони вистачить звичайної машини з приводом на одну вісь. Вимога – хороша зимова гума. Вимога до водія – голова на плечах. Решта вже не так суттєво. Авто може зупинити або недостатнє навантаження на провідну вісь (це характерно для задньопривідних машин), або глибока колія, коли машина сідає на днище.

 

Якщо ви потрапили у великий сніг, не допускайте пробуксовки коліс. Чим більше тиснути на газ «на всі гроші», тим глибше машина сяде. З іншого боку, хороший старт починається з умілого фінішу. Зупинятися треба без блокування коліс, аби перед ними не утворився сніговий чи крижаний клин. Бо коли авто почне рухатися, ця «гірка» стане перешкодою для колеса. А тому голов­ний принцип – зупинятися й рушати якомога акуратніше.

Якщо ж провідні колеса все одно зриваються в пробуксовку, тоді треба міняти тактику. Починаємо розгойдувати машину взад-уперед, поступово збільшуючи амплітуду. Вмикаємо першу передачу, акуратно рушаємо. Ще до моменту початку ковзання коліс вижимаємо зчеп­лення – авто відкочується назад. Якщо інерції недостатньо, вмикаємо реверсивну передачу і точно так само злегка здаємо назад. Повторюємо це кілька разів. Працюємо лише педаллю зчеплення, причому працюємо ювелірно. Газ тримаємо лише для підтримки оборотів двигуна (близько 1200-1500). У випадку з коробкою-автоматом між перемиканнями передач гальмуємо. Завдання – розгойдати машину та, скориставшись великим ходом, виїхати зі снігового полону. Пробуємо вирватися тільки тоді, коли для цього є реальна можливість. Якщо ж снігу дуже багато, то розгойдування можна поєднати зі штовханням (на це відряджаємо пасажирів або просимо перехожих). Головне – щоб напрямки ваших зусиль збігалися.

Зовсім інша ситуація чекає на водія, коли натрапити у замет за містом. На автотрасах сьогодні застрягають тисячі авто. Самостійно вибратися із снігового полону серед поля практично неможливо. Тому треба пам’ятати базові поради. Вирушаючи в далеку дорогу, треба перевірити технічний стан машини. Особлива увага до зовнішніх світлових приладів, склоочисників, обігрівачів салону. Не зайвим буде і бак із запасом пального.

«У машині треба тримати стандартні предмети, аптечку, вогнегасник, знак аварійної зупинки, балонний ключ, буксир вального тросу, запасне колесо й домкрат, – говорить старший інспектор Івано-Франківського відділу ДАІ Василь Павлишин. – Крім цього, у пригоді стануть додатковий комплект теп­лого одягу, ліхтар на батарейках, дроти «прикурювання», скребок для скла та щітка, свічки, сірники, невеличка лопата. Не забувайте про зарядний пристрій до мобільного, гарячі напої в термосі, запишіть номери телефонів «гарячих ліній» ДАІ (чергова частина прикарпатської ДАІ – 0342-78-73-66) та аварійних служб».

А ще завжди пам’ятайте про солідарність на дорозі. Якщо бачите, що хтось на узбіччі в заметі порається навколо машини, зупиніться – можливо, людині потрібна допомога. Не будьте байдужими, завтра допомога знадобиться саме вам.

Вісті з доріг

Як повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій, значне ускладнення транспортного сполучення в Україні сталося 28 січня у 13 регіонах. Це: Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Хмельницька, Волинська, Івано-Франківська, Тернопільська, Львівська області та Крим.

Протягом 28-30 січня рятувальні операції в цих областях відбувалися у сильний вітер, мороз і триметрові снігові замети. Рятувальники разом із військовими, працівниками дорожніх і комунальних служб, ДАІ звільнили з заторів близько 4500 машин і надали допомогу 8700 людям, які були в цих авто. Коли автомобіль було неможливо швидко визволити, пасажирів евакуйовували до найближчого пункту обігріву.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.