Авто

Нюанси нових правил

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Україні вже півтора тижня діють нові правила дорожнього руху (ПДД). Про основні новації, здається, більшість водіїв уже знають. Та є й інший бік медалі. Які покарання чекають водіїв за порушення оновлених правил? Виявляється, даішники можуть карати не за все.

Керівництво ДАІ пообіцяло місяць усних попереджень, тож до 15 травня взагалі не мали би штрафувати за порушення нових пунктів ПДД. А от далі треба бути уважним.

За що штрафуватимуть

Фари вдень. Нині за межами міст і сіл водії мають вмикати ближнє світло фар (із 1 жовтня до 1 травня). За порушення — 425-520 грн. Хоча тут є нюанс. За новими правилами ближнє світло вдень — це попереджувальний сигнал. А штраф передбачили за порушення правил користування світловими приладами. Погодьтеся, формулювання якесь розпливчасте.

Фари вночі. У нових правилах змінили визначення темної пори доби. Тепер ніч — це час між заходом і сходом сонця (раніше — 30 хвилин після заходу та 30 хвилин після сходу). Тож коли водій не увімкнув в цей час фари, йому загрожує штраф 425-510 грн. Якщо ж через це сталася аварія — то всі 850 грн., або позбавлення прав на 6-12 місяців.

Перевищення швидкості. У нових правилах залишили допустиму межу перевищення 20 км/год. Якщо перевищили на 21-50 км/год. — штраф 255-340 грн., якщо ж перевищення понад 50 км/год. — 680 грн. Якщо була аварійна ситуація — 850 грн., або позбавлення прав на 6-12 місяців.

Знак «Початок щільної забудови». Навіть якщо перед цим знаком була табличка з населеним пунктом на синьому фоні, допустима швидкість — 60 км/год. Якщо це проігнорувати, то даішники можуть оштрафувати за розцінками перевищення швидкості.

Парковка на газоні. Не важливо, чи машина стоїть під заборонним знаком, чи на газоні. Штраф — 255-340 грн. Щоправда, штрафувати можуть лише у присутності водія. І тут є ще цікавий нюанс. За новими ПДД, газон — це «ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерностворюючих трав». «А ти його підливав?» — спитає даішник і, напевно, матиме рацію. А от місцеві мешканці можуть просто пробити колеса…

Автобус із дітьми. Відтепер біля автобуса із табличкою «Діти», який стоїть і увімкнув мигалку або «аварійку», водії мають пригальмовувати, або ж узагалі зупинятися, щоб не наїхати на дітей. За порушення — 425-510 грн., при аварійній ситуації — 850 грн., або позбавлення прав на 6-12 місяців.

Розмітка проти знаків. За новими правилами, дорожні знаки мають перевагу над розміткою. Тобто, якщо знак дозволяє поворот праворуч, але є суцільна полоса, можна повертати. Якщо ж знак забороняє, а розмітка — ні, то не можна. Тут головне не переплутати. Інакше — штраф залежно від знака.

За що штрафів немає

Дитина без дитячого крісла. За новими ПДД, немає штрафів за перевезення дитини в автомобілі без спеціального крісла. Найближчим часом штрафи за це не введуть, бо в Україні ще багато машин, де просто неможливо встановити таке крісло.

Літня/зимова гума. За «неперевзуту» машину нічого не буде. Замість чітких дат чи температур, коли треба переходити на зимову резину, є лише рекомендація — використовувати шини, які відповідають стану проїзної частини.

Світлоповертаючий жилет. Це знову ж таки рекомендація. Але заради справедливості скажемо, що коли вночі на дорозі з вашою машиною щось трапилося, і треба її полагодити, такий одяг дуже стане у пригоді. Для безпеки самого водія.

На черзі — нові штрафи

Тим часом МВС готує нові штрафи та підвищення тих, що є. Департамент ДАІ до 1 червня приймає пропозиції та зауваження до відповідного законопроекту.

Міліція пропонує штрафувати за неправильне тонування скла, нестандартні освітлювальні прилади на машині, несанкціоновані перешкоди на дорозі (так звані фішки). Також мають підвищитися штрафи за незастебнуті ремені безпеки, розмови по мобільному за кермом, а також непокору працівникам міліції на дорозі.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.