Зима, здається, відступила з України остаточно. Здавалося б, для водіїв нарешті настає спокійний теплий період року. Але весна несе із собою дощі. Мокрі дороги приховують чимало небезпек, особливо, якщо під час зливи вулиці буквально підтоплює.
Їздити по глибоких калюжах можна, але обережно. Треба дотримуватися нескладних правил, які допоможуть уникнути халепи. Легко здогадатися, що найбільш небезпечними підтоплені вулиці є для легкових машин. Якщо великий позашляховик спокійно проїде водою завглибшки 50‑70 см, то безпечна межа легковика — 20-25 см.
Глибокі калюжі треба проїжджати повільно. Оптимальна швидкість — близько 10 км/год. Щоб не підняти перед капотом хвилю, і вода не наробила під ним біди. Якщо ж рухатися нерозсудливо, вода обов’язково потрапить на роз’єми та блоки електрообладнання.
Рухайтеся повільно, а оберти двигуна тримайте не нижче 2500 об/хв. Це важливо, щоб у вихлопній трубі під водою був достатній тиск газів, аби протидіяти проникненню води. Якщо там є найменші щілинки, порушення герметичності, то волога добереться до контактів. За кілька днів або тижнів чекайте корозії, підвищеного опору в місцях з’єднання або ж узагалі короткого замикання.
Втім найкраще дорожні водойми якось об’їжджати, або ж перед переправою знайти «неглибокі» місця. Пам’ятайте про висоту повітрозабірника. В інструкції до машини є або висота максимальної водної перешкоди, через яку може їхати авто, або ж висота повітрозабірника. Якщо вода потрапить до нього, буде біда.
Коли машина заглухла посеред калюжі, то, ймовірно, ви таки «добилися» свого — вода залила повітрозабірник. Це може призвести до гідроудару, буквально 20-30 грамів води достатньо, щоб зруйнувалися поршні, блок і головка блока циліндрів. Тому, якщо двигун замовк, не намагайтеся його тут же завести, це призведе до ще більших пошкоджень. Тут уже нікуди не дітися — викликайте евакуатор і бігом на СТО.
Рухатися в калюжі треба рівномірно, передачі краще не перемикати. Коли виїхали з води, не поспішайте безтурботно їхати далі. Краще зупинитися на узбіччі, не вимикати двигун, а дати йому трохи підсохнути. Намокають у воді й гальмівні колодки, просушити їх можна кількома гальмуваннями.
До теми
Небезпечними є не лише глибокі калюжі, а й звичайна мокра дорога у зливу. На такому покритті також треба бути обережним. Справа в тому, що може виникнути аквапланування — неприємний ефект, коли на великій швидкості покришки автомобіля не встигають відводити воду з-під коліс. Водяний прошарок значно знижує зчеплення з дорогою, авто втрачає керованість. Тож під час дощу треба знижувати швидкість і не робити різких маневрів чи екстреного гальмування. Інакше можна втрапити і в аварію.
Comments are closed.