Відео Люди

Фінансування «Бандерівського схрону» скоротили вдвічі (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Через карантин зменшилося фінансування Центру для учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський Схрон», що у селі Клубівці на Івано-Франківщині.

Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник організації Ігор Чернецький.

За його словами, «Бандерівський схрон» був другим із 24 громадських організацій України, проєкти яких виграли гроші від Міністерства у справах ветеранів. Поки що ці гроші не надійшли.

Упродовж карантину Центр роботу не призупиняв – на реабілітації перебувало 11 військових.

За підрахунками Ігоря Чернецького, витрати на одну людину щодня складають до 230 гривень. Запасів продуктів мало б вистачити на чотири місяці.

Дружина Ігоря Наталія готує до десяти літрів борщу на два дні, також – до семи літрів гарніру щодня. Запаси макаронів, консервації та грибів завжди користуються попитом, розповідає жінка.

«Коли є гроші, грантові або область давала, то ми беремо частину їжі в кафе в селі, але зараз, коли будуть гроші невідомо, в нас ще трошки є запас. Нам час від часу ферма одна дає свиню, ми робимо тушонки. Хлопці ніколи не відмовляться від голубців, вареників, м’яса в будь-якому вигляді, в будь-якій кількості, зараз в літку салати», – розказує співзасновниця будинку ветерана «Бандерівський схрон» Наталія.

Юрист за освітою Іван Кучер приїхав у Центр ще перед карантином. Показує своє нове хобі, якому його навчили саме тут.

«Є момент, що можна себе реалізувати у цій чарівній майстерні – робимо іграшки. Подобається ще тим, що довкола люди, які добре розуміють, теж служили, теж пережили багато проблем, теж не дуже добре соціалізацію проходять», – каже Іван Кучер, який перебуває на реабілітації у «Бандерівському схроні».

Сергій Дорош із засновниками Центру реабілітації знайомий ще з часів Майдану. Пригадує, як допомагав його будувати. Останні пів року хлопець живе та допомагає тут. Основним його заняттям є навчання охочих майструвати дерев’яні вироби. Любить також усамітнитись, щоб почитати.

У Схроні також займаються виробництвом кави та написанням проєктів. Проте не завжди отримують ту суму, яка передбачалася. Як приклад – цьогорічне фінансування Міністерства у справах ветеранів.

«Сума досить нормальна – 633 тисячі на початок року це було. З кожним місяцем ця сума зменшується, тому що вона розрахована на рік. На сьогодні ми знову ж таки переробили кошторис. З липня ця сума складає 280 тисяч», – розповідає Ігор Чернецький.

Представник Міністерства у справах ветеранів в області Володимир Веркалець пояснює затримку фінансування із запровадженням карантину, а його зменшення – скороченням грошей з 17-ти мільйонів до шести, оскільки різниця пішла на медицину.

Проте чиновник сподівається, що з липня почнуть фінансувати проєкт «Бандерівського схрону»з державного бюджету в межах 300 тисяч.

Головний спеціаліст-юрисконсульт обласного департаменту соціальної політики Володимир Фіголь розповів, що 11 червня в області планують оголосити конкурс з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства для соціально-психологічної реабілітації учасників АТО/ООС. На нього з обласного бюджету передбачено 750 тисяч гривень.

Під кінець серпня переможці почнуть отримувати гроші. Три роки поспіль «Бандерівський Схрон» був одним із його учасників-переможців, у 2019-му році отримав більше 500 тисяч гривень.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.