Оксана та Василь Лучківи розводять овець у Долинському районі на Прикарпатті. З їхнього молока пані Оксана виготовляє овечий сир.
Процес його виробництва жінка показала кореспондентам Суспільного, пише Репортер.
«Щоб утворилася така грудка сиру, потрібно вівцю видоїти, молоко процідити. Додаємо до нього відповідні ферменти. Після цього, підігріваючи сир, утворюємо грудку під пресами. Дерев’яні преси, відповідні форми у нас – ручної роботи», – розповідає Оксана Лучків.
Під пресом сир має бути десять годин. Після цього його натирають сіллю. Далі сир заносять у підвал, щоб він настоявся. Після кількатижневого дозрівання сир покривають харчовим латексом, аби у ньому не розповсюджувалися бактерії. На одну грудку господарі витрачають приблизно 30 літрів молока. Зараз тут виготовляють сім видів сиру. Нещодавно жінка почала робити ще й овече масло.
Читайте також: Сировар із Чесників. Як у прикарпатському селі роблять сир не гірше за швейцарців (ФОТО)
«У нас є звичайний будз. Наступний – це вурда. Він готується на сироватці. Далі – бринза, яка усім відома. У нас вона 17-20%. Є копчений будз, його коптимо протягом двох днів на холодному диму. Також в нас є манчего, пекоріно і голда», – каже Оксана Лучків.
Туристи найбільше полюбляють тверді сири – манчего та пекоріно, говорить пані Оксана. Овечий сир не має сторонніх запахів та вирізняється високою жирністю.
Ягоди смакують і в жовтні. Як фермер з Чукалівки зробив полуницю успішним бізнесом (ФОТО)
Comments are closed.