Минулоріч водії отримали чимало сюрпризів. Відміна техогляду, довіреностей, талонів до водійських посвідчень і запровадження терміну дії прав, поява європротоколу, поправки до правил дорожнього руху – українці «на колесах» ледь встигали слідкувати за усіма новаціями. А що нам готує 2012-й?
Пальне. Болюча тема
Протягом минулого року бензин і дизпаливо на українських АЗС додали в ціні близько трьох гривень за літр. Тобто, ціна зросла майже на 30%, якщо рахувати на прикладі найбільш ходової марки А-95.
У питанні цін на пальне 2012 рік не стане винятком. Мінінфраструктури ініціювало збільшення акцизних зборів на дизельне пальне, і президент підписав відповідний закон про перегляд ставок цілої низки податків і зборів. Згідно з цим документом, залежно від вмісту сірки, акциз на солярку виросте від 8,7 до 9,7%.
Ще минулоріч експерти попереджали про різке зростання контрабанди та обсягів виробництва сурогатного палива через різке зростання цін. Враховуючи те, що уряд своїми нововведеннями продовжує сприяти цьому, важко сказати, чим цього року нас будуть заправляти на АЗС. До того ж, уряд вчергове переніс запровадження нових стандартів якості нафтопродуктів.
Страховки спробують підняти
Одним із найгучніших минулорічних нововведень стала можливість самостійно оформляти незначні ДТП без допомоги ДАІ. З 18 вересня в Україні почав діяти новий порядок страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, іншими словами – автоцивілки. Нові правила скасували три типи страхових полісів і ввели поняття «європротоколу» – повідомлення про ДТП.
З цього моменту українські страхові компанії заговорили про збільшення ризиків для себе. А значить є необхідність підняти ціни й на поліси автоцівілки. Проте маловірогідно, що страховикам вдасться домогтися від Держфінпослуг такого рішення. По-перше, на носі вибори, по-друге, поки що компанії не мають проблем зі збитковістю, адже європротоколом користуються ще вкрай мало водіїв.
Виробники беруться за кредити
Навесні минулого року банки почали активно кредитувати населення, проте до осені ситуація поступово змінилася. Ставки підвищилися подекуди до 20%. Це відлякало багатьох пересічних українців, охочих придбати машину. Підлила олії у вогонь і заборона на валютні кредити для приватних осіб, а також очікування девальвації гривні.
Натомість, ініціативу починають перебирати до своїх рук самі автовиробники. Вони вийшли на цей ринок із власними програмами кредитування, переважна більшість з яких розрахована на короткі терміни.
Спеціалісти кажуть, що нині кожен четвертий-п’ятий автомобіль продається у кредит, і втрачати таку кількість покупців не вигідно. Тож нині, якщо ви маєте гроші на перший внесок (від 30%) і можливість сплатити решту суми за рік-два, то в автосалонах можна знайти програму з нульовою ставкою. Наразі такі кредити пропонують лише деякі автодилери, але протягом року на цих умовах можна буде купити практично будь-яку іномарку.
Податки і збори
Жодної законодавчої ініціативи щодо повернення транспортного збору нині немає. Однак у листопаді з’явився законопроект, згідно з яким власники авто з об’ємом двигуна понад 4 л мають щороку платити державі 10-13 тис. грн. Але ймовірність його затвердження мала – на таких «монстрах» їздять самі депутати та чиновники. Більш реальним є законопроект першого замміністра інфраструктури Костянтина Єфременка: обкласти такі машини додатковим акцизом при ввозі (на рівні тих же 10 тис. грн.).
У можновладців є пропозиції, які зачеплять і простих людей. Так, ще влітку асоціація «Укравтопром» запропонувала провести спецрозслідування щодо всіх імпортних автомобілів і за його результатами збільшити мито на ці машини. Цю ідею тимчасово поховали, але можуть і воскресити – у такому разі іномарки можуть подорожчати на 15%.
До теми
Кабмін відклав паркомати до квітня
Уряд відстрочив обов’язкову установку на парковках паркоматів та автоматичних в’їзних-виїзних терміналів.
Перенести дату обов’язкової установки паркоматів з 1 січня спонукали численні звернення органів місцевої влади та самоврядування, повідомив 16 січня міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, представляючи проект відповідного рішення на засіданні уряду.
За даними Мінрегіонбуду, в Україні на початок 2011 року з 3080 майданчиків для платного паркування лише 116 були обладнані паркоматами, а ще 32 – в’їзними-виїзними терміналами. Це менше 5% від загальної кількості. Найбільше майданчиків з паркоматами тоді було в Дніпропетровській області (62), Києві (30) та АР Крим (17). У більшості областей паркомати й термінали взагалі були відсутні.
Нині, за оцінкою міністерства, для обладнання всіх майданчиків для платного паркування в Україні необхідно встановити близько семи тисяч паркоматів. Ці пристрої виготовляють у Києві, Львові та Кривому Розі, а їх вартість в залежності від комплектації становить від 10 400 до 48 500 грн. Українські паркомати здатні обслуговувати до 20 стоянкових місць одночасно.
Comments are closed.