Авто

Форсаж у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 1 травня, до Івано-Франківська з’їхалися любителі ефектних автомобілів та потужних двигунів. Відбувся відкритий чемпіонат міста з драг-рейсингу.

Чверть милі

Драг-рейсинг – спринтерський заїзд автомобілів на дистан­цію 402 метри (чверть милі). Простіше кажучи, це гонка на прискорення, яку проводять на прямій трасі. Цей вид автоперегонів придумали в США, де водії ганялися на прямій ще до Другої світової війни. Перше офіційне змагання відбулось у 1950 році на аеродромі каліфорнійського міста Санта-Ана. Для глядачів перевага цих гонок у тому, що вся траса проглядається від старту до фінішу.

Отож, цього разу на військовому аеродромі Івано-Франківська для участі в заїздах зібралися близько 90 автомобілів. За словами одного з організаторів Василя Петраша, власне учасників було значно більше, адже за регламентом на одному авто можуть по черзі виступати кілька водіїв.

Спортсмени хоч і стартували по двоє, але змагалися на час. У кваліфікаційних заїздах фальстарт не брався до уваги, зараховували кращий час проїзду по прямій. Проте вже у фіналі, куди пройшли по чотири учасники, спортсмени мали стартувати лише на зелене світло.

«Крім наших місцевих гонщиків, на змагання приїхали учасники зі Львова, Чернівців, Тернополя, Рівного, Ужгорода, Хмельницького, – розповідає Василь Петраш. – Драг-рейсинг відбувся у п’ятьох класах, машини до них розподіляли за потужністю двигуна».

Фішкою цього дня став диностенд V-tech, де кожен охочий міг виміряти потужність власного авто.

Воно того варте!

Знаний івано-франківський автоспортсмен Ігор Фальчук стартував у двох класах: до 1600 см3 і до 2000 см3. Досвід у нього багатий – вже й не пригадує, скільки разів ганявся на драговій прямій.

«Для підготовки до цієї гонки головне – помити машину та любити її, – жартує Фальчук і продовжує вже серйозно. – Важливий технічний стан. Потрібно детально оглянути машину, замінити мастило, подивитись до коліс – вгадати погоду».

На драг-рейсингу змагаються і досвідчені спортсмени, і аматори. На думку Фальчука, завдяки цьому у любителів швид­кої їзди зменшиться бажання ганяти на звичайних дорогах.

Глядачам запам’ятався виступ іванофранківця Володимира Бекеньова. Його «заряджений» «Ford Fiesta» 1984 року випуску обганяв чимало більш іменитих спортивних авто. Метою Володимира в автоспорті є ралі. Поки що він стартує на ралійних етапах в якості «нульового» екіпажу, тобто автомобіля, який відкриває заїзд пелотону.

На думку Бекеньова, головне в автомобілі – технічне налаштування. Також дуже важливим є відчуття автомобіля, вдалий старт, прискорення, техніка переключення швидкостей.

«Наразі в моїй машині немає каркасу безпеки, – розповідає Бекеньов. – Тому офіційно змагатися на ралі не можна. Але минулого року, виступаючи «нулем» з мотором 1,4 л, ми показували час призерів класу 1,6 л. Коли я п’ять років тому придбав цю машину, вона була у дуже поганому стані, а нині обганяє «Хонди». Повірте, воно того варте!».

Автомобілі-переможці чемпіонату Івано-Франківська з драг-рейсингу:

1. До 1600 см3 – ВАЗ-2109
2. 1601-2000 см3 – Opel Corsa
3. 2001-2850 см3 – Opel Corsa
4. 2851-3950 см3 – VW Golf I
5. 3951 см3 і більше – BMW 328 Turbo

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.