Дозвіл на відкриття продовольчих ринків для багатьох прикарпатських ОТГ став більше проблемою, ніж полегшенням. Як наголошують голови громад, виконати всі вимоги щодо роботи ринків для більшості ОТГ, особливо у сільській місцевості, на практиці виявилось неможливим.
Про роботу ринків в умовах карантину та ситуацію в громадах говорили в рамках онлайн-зустрічі з головами Ланчинської, Заболотівської та Рожнівської об’єднаних територіальних громад разом з командою Івано-Франківського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», пише Репортер.
Насамперед, проблеми стосуються реєстрації ринку як оператора ринку харчових продуктів та виконання окремих санітарних вимог. У більшості ОТГ – ринки змішаного типу і працюють вони під відкритим небом, як наприклад, у Ланчинській громаді. А від його закриття, зауважує голова громади Володимир Попович, досить істотно втрачає бюджет.
«У нас ринок належить до відання комунального підприємства громади. Тут справляється ринковий збір, загалом 8-10 тисяч щотижня. Цими коштами платимо заробітну плату працівникам підприємства, частково перекриваємо витрати на прибирання комунальних територій та вивіз сміття», – розповідає Володимир Попович.
Ринок не обгороджений і тут складно забезпечити дезінфекцію.
Схожа ситуація з ринками і у Рожнівській громаді. Вони також змішаного типу та не мають офіційної реєстрації.
«В нашій громаді є два ринки в селах Рожнів та Хімчин, які працюють раз на тиждень. Це не спеціально обладнані місця для торгівлі. Сформувались вони стихійним чином дуже давно. Поки ми не можемо дозволити торгівлю там, адже дотриматись усіх вимог уряду там просто неможливо. Але люди звертаються. Ми ж місцевою комісією з питань надзвичайних ситуацій жодного рішення прийняти не можемо», – зазначає голова Рожнівської громади Сергій Радиш.
У Заболотівській громаді ринок приблизно такий же як і в Ланчині. Також під відкритим небом та з дуже невеликою кількістю спеціально обладнаних торгових місць. На ринку торгують різними товарами, не лише продовольчими, часто з машин.
«Більшість урядових вимог в наших умовах виконати просто неможливо. Поки не буде істотних пом’якшень в умовах роботи ринків, ми не зможемо відкрити ринок у Заболотові», – каже голова Заболотівської ОТГ Іван Танюк.
До того ж на ринок у Заболотові приїздять мешканці з сусідніх Тернопільської та Чернівецької областей.
Важливою проблемою, за словами представників ОТГ, є забезпечення можливості людям купити посадковий матеріал, розсаду і корми для тварин, що якраз і реалізовували на таких змішаних ринках. Тож вони очікують на пом’якшення карантину та якнайшвидше врегулювання роботи сільських ринків.
Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
Comments are closed.