Авто

Злодій пищалки не боїться

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як злочинці крадуть речі з автомобілів? Відповідь на це запитання ніби знає кожен – у сутінках розбивають скло і витягують із салону всі більш-менш цінні речі. Однак це – лише один зі способів крадіжки, на який попадаються водії, що економлять на гаражі чи на стоянці, бо щиро вірять, що злочинців злякає сигналізація…

Не встигнеш кліпнути

По-перше, пограбування салону займає до 20 секунд. Отже, навіть якщо власник прокинеться від звука сирени, то просто не добіжить до машини. По-друге, дешеві «сигналки» можна швидко відключити – наприклад, відкривши капот і вирвавши сирену із м’ясом. Часто крадії змушують водія й самого відключати сигналізацію – просто б’ють по колесах протягом ночі, вона спрацьовує, поки автовласника та його сусідів це не дістане.

Знаючи про злодійські виверти, багато водіїв ховають цінні речі в багажник. Але й це рятує не завжди: коли крадій пробирається до салону, він може відкинути заднє сидіння и потрапити до багажного відсіку.

А ще є способи обікрасти й тих водіїв, хто не залишає цінності в авто. Тоді в них цуплять речі прямо з-під носу.

Під час прогріву. Вийшов на вулицю, поклав сумку (наприклад, з ноутбуком) на заднє сидіння, а сам сидить і чекає, поки двигун прогріється – так поводять себе практично всі водії. Користуючись паузою, крадій просто відчиняє задню дверку і забирає речі… Часто водію спеціально пробивають колесо – під час його заміни майже всі двері залишаються відкритими.

На перехресті. Це – варіант попереднього способу. Водій тягнеться у пробці, або зупиняється на червоне світло й чекає, поки загориться зелене. У цей момент злодій просто відкриває задні двері і краде речі. Водій у цьому випадку безпорадний – не покине ж він авто посеред дороги, щоб бігти за злочинцем?

До речі, в кінці 1990-х авто-крадії на перехрестях спеціально провокували водіїв. Наприклад, стоїть машина на світлофорі з відкритим вікном, до неї підходить хлопчина і плює водію в обличчя. Роздратований шофер вискакує з авто та кидається навздогін, під впливом емоцій, звісно, забуваючи ключі в замку запалювання. Викрадачеві залишалося лише сісти за кермо та поїхати.

Як захиститися?

Як бачимо, в більшості випадків крадіжка стається через незачинені двері. Тому їх треба блокувати одразу ж після посадки на водійське місце – центральний замок виявляється дуже корисною опцією. А от коли його немає, намагайтеся тримати задні двері постійно закритими. Також радимо, виходячи з авто, завжди закривати двері. Завжди. У тому числі у разі поломки чи якщо треба підійти до кіоску за сигаретами. Не так давно в центрі Івано-Франківська молодик з Коломийщини намагався поцупити авто саме після того, як помітив, що водій вибіг у магазин і не зачинив машину…

Друга порада – не провокуйте самі. Будь-які предмети, що можуть зацікавити злодіїв, або ховайте під сидіння чи в багажник (якщо виходите ненадовго), або ж забирайте з собою (при нічній стоянці).

І, нарешті, не піддавайтеся на можливі провокації: цілком можливо, що сусід по ряду, який тицяє дулі чи пропонує «вийти поговорити», робить це з іншою метою.

До теми

Прикмети обережного водія

1. Зачиняє двері одразу ж, як тільки сів до машини, з незнайомцями спілкується тільки через напіввідкрите вікно.
2. Не возить цінних речей у салоні, тим більше не залишає їх там, одразу кладе цінні речі в багажник і не тримає його відкритим без нагляду.
3. Оснащує авто сучасною протиугонною системою, а не просто сигналізацією-пищалкою.
4. Не паркує машину на ніч у неосвітлених місцях, особливо у дворах, користується стоянкою під охороною.
5. Уважний завжди і всюди, не піддається на провокації на дорозі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.