Прикмети, в які вірять водії, когось можуть розсмішити, однак порушити навіть найбезглуздіше повір’я наважується далеко не кожний шофер. Забобони починаються вже з купівлею транспортного засобу і отриманням прав. Найвідоміша прикмета – і те, й інше треба «обмити» – інакше посвідчення відберуть, а машина зламається…
Багато прикмет пов’язано з турботою про авто. Так, якщо помити машину, то, за законом підлості, до вечора обов’язково піде дощ.
Якщо приїхати на перше побачення на брудній машині, то можна забути про секс на три місяці. Щоправда, правдивість цього твердження ще ніхто не підтвердив.
А якщо не змити екскременти пернатих з кузова чи скла, доведеться розпрощатися з грошима. До слова, ця народна мудрість особливо актуальна, якщо в місті проходить акція ДАІ «Чистий автомобіль».
Зустрічі з даішниками згадуються в багатьох прикметах. Наприклад, не можна свистіти в салоні: інспектор може почути і зупинити машину. Але особливо гостро слух охоронців правопорядку реагує на шелест купюр – гроші в салоні краще не перераховувати.
В Англії та США поганим знаком вважається зелений колір автомобіля. Американці навіть наводять статистику, за якою видно, що зелені машини частіше за інші потрапляють в аварії.
Купувати транспортний засіб краще в багатих людей: «залізний кінь» принесе удачу та успіх. А от ставити на машину запчастини від битих авто – не можна. Якщо якась деталь вже побувала в аварії, то вона принесе новому хазяїну тільки неприємності.
Усім відомо, що не можна говорити в машині про її можливий продаж – на думку автолюбителів, «залізна леді» дуже звикає до хазяїна і при найменшому натяку на розлуку почне ламатися.
Окремої згадки заслуговують номери. До прикладу, поєднання шестірок у знаку часом викликає в автомобілістів паніку.
Не можна говорити водієві, який збирається в дальню дорогу, слова на кшталт: «Ти тільки обережніше керуй» чи «Дивись, не вбийся»…
Насправді мало хто з водіїв дійсно дотримується всіх знаків і прикмет. Деякі досвідчені шофери вигадують народні мудрості, щоб розіграти новачків. Тож, може, й не варто довіряти забобонам? Краще просто дотримуватись правил.
Коментарі до теми
Степан Мазур, автогонщик:
– У прикмети свідомо не вірю. Тому й не спостерігаю за такими речами. Вважаю, якщо звертати увагу на прикмети і забобони, то вони тільки тоді збудуться.
Олександра Кодак, президент Прикарпатського автомобільного клубу:
– Вважаю, якщо людина не надає прикметам значення, то і вплинути на неї вони не можуть. Тому не дуже в це вірю. Пам’ятаю, на одному змаганні зі слалому почула прикмету, що коли на авто збити кішку, сім років не буде щастя. Кажуть, якщо вийти з дому і повернутися за чимось, то не пофартить. В мене ця прикмета діє навпаки: якщо я щось забула вдома і повертаюся, то знаю – пощастить обов’язково.
Володимир Власенко, спортсмен Прикарпатського автомобільного клубу:
– В автомобілістів є дуже багато прикмет. Також люди кажуть, коли їдеш кудись далеко і дорогою зустрічаєш похорон, це на удачу. Є також повір’я, що перед тим, як сідати в машину, її не можна обходити спереду, треба тільки ззаду. Ще кажуть, що дуже погано, якщо машиною зачепити бродячого пса. Після цього обов’язково десь поб’єте автомобіль.
Я теж маю свій забобон – не голюся перед змаганнями. Знаю, що так само роблять деякі водії перед далекою дорогою.
Comments are closed.