Авто

Страшне слово «зима»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З настанням холодів водіям додалася ще одна проблема. Взимку з нашими комунальними службами їзда може перетворитися на справжню щоденну боротьбу за себе і свого чотириколісного друга. Далі – кілька порад, як вийти з неї переможцем.

Головний ворог – сіль

Машина прослужить довше, якщо її доглядати, особливо в холодну пору року. Водії рідко звертають увагу на найдорожчу частину авто – кузов. А він піддається найбільшому ризику в умовах рясних опадів і перепадів температури.

Сіль, якою щедро засипають засніжені дороги, стає одним із головних ворогів кузова, тому не варто нехтувати миттям авто взимку. Це оберігає кузов від впливу навколишнього середовища, а також частково від незнач­них механічних пошкоджень. Рекомендується також двічі на рік наносити на кузов захисний шар твердого воску.

Вигнати лід з машини

Експлуатація автомобіля в сувору пору року вимагає певних витрат. Найбільш поширені проб­леми зимового періоду – примерзлі двері та ручки, скрижанілі замки, вкриті коркою льоду скло і дзеркала. Аби уникнути цих неприємностей, запасіться так званою «аптечкою швидкої допомоги» авто. Аерозолі, що містять у своєму складі компоненти, які розтоплюють лід та іній, допоможуть при очищенні скла і дзеркал кузова. Знадобляться також рідини для замків, які витісняють воду. Вони здатні проникати всередину маленьких щілин і розтоплювати льодові кірки.

Силіконова змазка для гумових ущільнювачів дверей допоможе уникнути їхнього примерзання до кузова машини. Варто возити в багажнику щітку з довгою ручкою, а також скребок для прибирання снігу і льоду з даху та лобового скла. В жодному разі не користуйтеся металевими предметами (краще придбайте пластмасові), вони можуть подряпати емаль і спровокувати корозію.

Паркуємося взимку

Мало хто задумується, що паркування взимку теж вимагає особливої кмітливості. Якщо ви зупиняєтеся біля тротуару або на спецмайданчику, який регулярно і якісно чистять, то особливих відмінностей від літа немає. Але що робити, коли улюб­лене місце парковки знаходиться поза увагою двірників і дорожніх служб і майже завжди присипане снігом?

Перш ніж заглушити двигун, прокотіться трохи вперед-назад метра на півтора, протоптуючи колію. Вранці це допоможе вам подолати замет, що насипався за ніч навколо машини. По готовій колії ви зможете від’їхати назад, потім розігнатися вперед і, повернувши кермо, за інерцією вискочити зі сніжного полону, пробивши товщу замету. Ця колія корисна, якщо температура тримається близько нуля, і сніг, що підтанув увечері, на ранок перетворюється на досить міцну промерзлу масу.

Не ставте машину на ручне гальмо. За час поїздки гальмівні барабани нагріваються до плюсових температур і дуже часто покриваються вологою. Взимку сніг лежить скрізь, проникає в різні щілини і тане. За час стоянки гальма остигнуть, волога перетвориться на лід, і колодки можуть примерзнути так, що барабани доведеться довго і нудно відігрівати гарячою водою. Замість гальма на стоянці безпечніше залишати машину на першій або задній передачі.

Залишаючи машину навіть ненадовго, не полінуйтеся підняти голову – подивіться, чи не звисає над вами з даху велика блискуча бурулька. Падають такі «монстри» не щодня, зате здатні наробити шкоди.

Їдемо обережно

Взимку швидкість руху має бути нижчою – навіть якщо на перший погляд дорога попереду безпечна. На слизькій ділянці дороги не гальмуйте різко, це небезпечно. Різке гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше – до втрати керованості. Педаллю акселератора треба користуватися дуже обережно, плавно та м’яко. Не варто робити різких рухів кермом.

На слизькій дорозі основне уповільнення автомобіля краще здійснювати в режимі гальмування двигуном. Для машин з АКП треба плавно гальмувати робочим гальмом.

Коротко

  • при заведенні двигуна вимкніть всі електро­прилади, аби акумулятор міг сильніше крутити стартер;
  • вижміть зчеплення, буде менше навантаження на акумулятор;
  • аби мотор добре працював, прогрійте його кілька хвилин;
  • не користуйтеся склопідйомниками, якщо обмерзло скло, це може пошкодити їхній механізм;
  • також не варто користуватися двірниками, якщо вони примерзли до скла;
  • аби уникнути намерзання на склі, накрийте на ніч лобове скло картоном;
  • ніколи не рушайте з місця із засніженим склом;
  • потрапивши в калюжі, перед стоянкою «просушіть» гальма, аби не замерзли (натисніть кілька разів, вони нагріваються та обсохнуть).
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.