Цьогоріч карантин вніс поправки у календарний графік травневих свят у горах.
За кількістю відпочивальників період травневих свят прирівнювали до новорічних вакацій. Та чи планують сьогодні туристи відпочинок у Карпатах і які виклики поставив коронавірус перед власниками готельних комплексів та зелених садиб, пише “Репортер” з посиланням на “Укрінформ”.
У Карпатах майже всі відпочинкові комплекси змушені були закритись з 17 березня, після запровадження карантинних обмежень, що мали зупинити поширення коронавірусу в Україні. Трохи довше вдалося попрацювати ГК «Буковель», який тоді щойно розпочав оксамитовий сезон. Це викликало чимало запитань у місцевих мешканців і влади. Тому, попри сніжну погоду, «Буковель» змушений був таки закритися 25 березня і дочасно завершити зимовий сезон, аби не наражати на небезпеку своїх гостей.
«Цього року ми втратили оксамитовий сезон. Погодні умови дозволяли кататися в горах майже до середини квітня. Але ми пішли назустріч людям і перенесли бронювання цього сезону на зручний для них час», – розповідає прессекретар ГК «Буковель» Віталія Васильчук.
«Дуже багато замовлень від закордонних туристів, а кордони з 1 травня ніхто не відкриває. Так, першотравень, як і Новий рік, – пік сезону, тому бронювання у нас було стовідсоткове», – говорить Вадим Гельо, власник готельного комплексу «Ведмежа гора» у Яремчі.
Він зауважив, що «Ведмежа гора» може одночасно прийняти до сотні відпочивальників. Замовлення на травень вони отримували значно раніше від туристів із Данії, Франції, Ізраїлю та України. Тепер готель має чималі збитки.
«Наші власники зелених садиб уже забули про травневі свята. Ніхто й нічого не бронює. Усі мають надію на літній сезон, точніше – на його другу половину», – розповідає голова Татарівської сільської ради Олег Дзем’юк.
Та працівники туристичного бізнесу не сидять, склавши руки.
«Ми робимо сьогодні онлайн-екскурсії. Доєднались до всеукраїнської платформи і провели екскурсії Верховиною, нашими музеями, місцями сили в Карпатах. Перша наша екскурсія була про лудинє (автентичний одяг – авт.), друга – про завивання хусток на Верховинщині, а далі будемо розповідати про свято Юрія. Нам тепер дзвонять студенти з Києва, ми готуємо їм лекцію онлайн про наші обряди. Сьогодні ми напрацьовуємо нові екскурсії й чекаємо зустрічі. Так, поки що не приймаємо туристів, бо має бути здоровий глузд», – розповідає екскурсовод-краєзнавець, власниця Музею ГалЄрії традицій та обрядів у Верховині Павла-Парасковія Рашковська.
Вона зізнається, що отримувала замовлення на подорожі Верховинщиною на квітень і травень ще в грудні. Проте всі довелося скасувати через продовження карантину.
“Як будуть гроші, не буде шароварщини”. На що чекають від указу Зеленського про Карпати (ФОТО)
За словами голови Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксани Федорович, будиночки в горах матимуть великі перспективи після закінчення карантину. А от великим готелям доведеться попрацювати над тим, що мандрівники почувалися в них безпечно.
Більше читайте на сайті “Укрінформ”.
Comments are closed.