Без пряних трав складно уявити собі приготування більшості смачних і вишуканих страв, вони є незамінним елементом безлічі кулінарних рецептів. Чарівний аромат та оригінальний смак їжі досягається саме за рахунок додавання корисних пряних трав. Вони мають безліч корисних властивостей, містять велику кількість вітамінів і важливих мікроелементів, сприяють поліпшенню травлення, зміцненню імунітету, збільшення тривалості життя. Для того щоб виростити якісні пряні трави на своєму городі, важливо відповідально підійти до вибору насіння.
Насіння пряних культур в yaskravaklumba.com.ua потрібне нам для здорового, повноцінного харчування, і більшість садівників-любителів прагнуть вирощувати його на своїх ділянках. Дуже зручно, коли пряні культури посаджені в саду на одному місці.
Безліч пряних та ароматичних культур підходять для вирощування в кам’янистих садках та альпінаріях. Дуже гарно розростається на клумбах чебрець. Його види й сорти настільки різноманітні, що дозволяють складати цілі композиції на основі однієї культури. Тут же можна посадити шніт-цибулю, черемшу, цибулю-порей.
В ландшафтний дизайн саду відмінно впишуться численні сорти базиліка, що мають яскраве забарвлення, великий розмір листя та чудовий аромат.
Невелике місце на клумбі варто виділити для «чайних трав»: меліси лимонної, материнки, різноманітної м’яти.
Широкий вибір пряних трав
Найпопулярнішими пряними травами для саду та городу в усі часи були та є петрушка та кріп. Такі культури можна зустріти на будь-який дачній ділянці. Вони абсолютно невибагливі в догляді, їх вирощування вимагає мінімум зусиль й вони прекрасно почуваються на одній грядці з такими овочами як картопля, морква. Їх використовують як в свіжому вигляді, так в замороженому, або висушують на зимову пору року.
Різноманітність сортів та назв пряних трав, присутніх сьогодні на ринку, вражає уяву, але з огляду на їх відмінні риси, усі вони поділяються на дві великі групи:
- рослини зі специфічними смаковими властивостями;
- зелень з оригінальним ароматом.
До пряносмакових культур відносять рослини, що містять в своєму складі ароматичні речовини, такі як ефірні масла та інші. Це обумовлює їх інтенсивне використання в кулінарії, для додавання страві специфічного аромату, смаку. Поряд з приготуванням соусів, пряна зелень використовується під домашню консервацію, як інгредієнт маринадів.
Альтернативою кулінарному застосуванню рослин є високі цілющі властивості пряно-смакових трав. Більшість цих культур, включаючи м’яту, мелісу, шавлію та базилік є лікарськими, їм характерні й бактерицидні властивості. Ще одна цікава особливість пряних трав пов’язана зі здатністю вітамінізувати їжу.
Всі пряно-ароматичні культури діляться ще на:
- багаторічні. До цієї групи належать лаванда, розмарин, чебрець, м’ята, любисток, естрагон, хрін і подібні до них рослини.
- однорічні. Більш короткий цикл розвитку у таких трав як кріп, чабер, майоран, базилік, кервель, петрушка.
Більшість пряних трав не вимагає особливої підготовки перед посадкою, розводити їх можуть навіть не найдосвідченіші дачники. Вирощувати рослини можна у відкритому грунті, на клумбах, на балконах й навіть у кімнатних умовах.
Вирощування пряних культур
Перед початком планування грядки з прянощами на дачі необхідно визначитися з її метою: яку основну функцію буде виконувати посадка. Вам потрібні екологічно чисті прянощі для приготування страв? Або завдання стоїть в тому, щоб виростити якісь лікарські рослини? А, може вам потрібно відлякати від городу різних паразитів та шкідників або, навпаки – привернути на свою дачу бджіл? Кожне поставлене завдання вимагає посадки свого виду рослин.
Більшість пряних трав мають південне походження, наприклад, шавлія, чебрець та базилік. Для них необхідно обирати ділянки ділянки з великою кількістю сонячного світла та хорошим провітрюванням. Інші види подібних рослин, наприклад, петрушка та щавель, навпаки, за краще будуть рости на затінених або частково затінених ділянках. Важливим питанням є полив рослин. Більшість культур не переносить надмірної вологості грунту, тому їх не слід садити в низинах або на довгих пологих спусках.
Трави з різними вимогами до поливу можна посадити на одній клумбі. При цьому їх сусідство розмежовують бортиками з декоративного матеріалу, який одночасно буде служити й обмежувачем при поливі. До вологолюбних рослин належить кервель, майоран, м’ята. Такі рослини, як базилік, шавлія, чебрець, фенхель, материнка і меліса, є посухостійкими, тому при надмірній вологості їх коріння підгнивають.
А ось сонцелюбні та тіньовитривалі рослини доведеться садити в різних місцях. У більшості трав при постійному освітленні йде найбільше накопичення ефірних масел в листках та квітах, але є рослини, для яких яскраве світло є згубним. Погано переносять сонце такі прянощі, як кервель, рукола та крес-салат.
Comments are closed.