Спорт

Світові дівчата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Болгарії відбувся другий чемпіонат світу з боксу серед жінок (молоді та юніорок). Двоє прикарпатських дівчат – Ірина Винник та Іванна Лутчак – стали призерками найважливішого старту сезону.

У вівторок, 1 жовтня, о 5:45 на івано-франківський залізничний вокзал прибув поїзд із Києва. З одного з вагонів зійшли кілька дівчат у спортивних куртках із тризубами. Це члени жіночої збірної України з боксу, майбутні зірки боксу, як пише сьогодні сайт Міжнародної боксерської асоціації (AIBA) про учасниць змагань у Болгарії.

Світові боксери на пероні франківського вокзалу (зліва направо): Василь
Кондрат, Ірина Винник, Зоряна Бойків, Сергій Данилів, Іванна Лутчак

Першою виходить Зоряна Бойків. У юніорському змаганні дівчина з села Ворона Коломийського району посіла п’яте місце в категорії до 48 кг. Вона провела дуже рівний бій з ірландкою. Судді віддали перевагу суперниці лише в один бал.

«До чемпіонату світу ми готувалися практично весь 2013 рік, – каже Зоряна Бойків. – Було багато тренувальних зборів, матчеві зустрічі з командами Казахстану та Румунії, працювали дуже важко. Але зараз тренери дозволять нам трохи відпочити, та й навчання треба наздоганяти». Зараз спортсменка навчається в політехнічному ліцеї № 1.

У молодіжному віці, у вазі до 60 кг виступала Ірина Яськова з Долини. На жаль, вона теж програла уже в першому бою представниці Польщі. Але потім полька і стала чемпіонкою світу.

Болгарське курортне місто Албена стоїть на березі моря. Правда, як кажуть дівчата, тренери не відпускали їх купатися, аби вони не застудилися. Та в кінці чемпіонату світу українкам все ж вдалося погуляти мальовничим містечком.

Іванна Лутчак, теж з Ворони, на чемпіонаті світу (молодь) провела три бої та виборола бронзову медаль у вазі до 81 кг. Вона по черзі перемогла представниць Індії та Румунії, а в півфіналі поступилася спортсменці з Угорщини. «Важкі були бої, – говорить боксерка. – Найважче було з румункою. Вона має дуже специфічну манеру боксу й постійно «летіла» на мене. Але нам із тренером вдалося її тактично перехитрити та перемогти».

Ще одна дівчина з Коломийщини – Ірина Винник – у молодіжній вазі понад 81 кг виборола срібну медаль і повторила своє досягнення на попередньому чемпіонаті світу. Вона перемогла суперницю з Угорщини з рахунком 3:1. У фіналі вона зійшлась із росіянкою, чемпіонкою Європи Саідою Гамідовою та, на жаль, програла.

«У нас із нею це вже третя зустріч, – каже Винник. – Спочатку вона виграла у 2011 році на чемпіонаті світу, потім на чемпіонаті Європи виграла вже я, і ось зараз судді віддали перемогу їй. Бій пройшов важко, усі чотири раунди були напружені».

«Можливо, у нас було б і золото, якби в цьому бою не вирішувалася командна боротьба чемпіонату світу, – говорить заслужений тренер України Василь Кондрат. – Збірна Росії дуже впевнено виступала на цих змаганнях, і, можливо, судді не наважилися віддати перемогу нашій спортсменці. Це «золото» стало для росіян п’ятим на чемпіонаті».

Старшим тренером нашої команди є заслужений тренер України іванофранківець Сергій Данилів. За його словами, на цьому чемпіонаті стало очевидно, наскільки виріс рівень жіночого боксу у світі. До європейських країн підтягнулися країни Азії, Африки, сильну збірну привезли тренери США.

«Кажуть, що бокс якось погано впливає на дівчат, але це не так,
– говорить Сергій Данилів. – Усі дівчата – дуже красиві, по них ніколи не скажеш, що вони боксери, тим паче чемпіони чи призери Європи та світу. В бокс вони приходять не для того, щоб стати агресивними, наші боксери – виховані та культурні, хуліганів ми не тренуємо».

Загалом збірна України на чемпіонаті світу в Болгарії виборола вісім медалей: одну золоту, дві срібні та п’ять бронзових. Серед юніорок українки зайняли шосте загальнокомандне місце, серед молоді – восьме.

До теми

Перший чемпіонат світу серед жінок у віці юніори-молодь провели у 2011 році в Анталії (Туреччина). Цього року спробувати свої сили на світовому рівні приїхали 34 країни. Вперше взяли участь: Алжир, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Китай, Греція, Італія, Молдова, Словенія та Узбекистан.

Змагання серед юніорів відбувались у 13 вагових категоріях. Бої тривали у три раунди по дві хвилини. Молодь змагалася у 10 категоріях, формат боїв – чотири раунди по дві хвилини.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.