Соціум

«Пробне ЗНО відбудеться», – Богдан Томенчук

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Завершилася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання.

Зареєструвалося близько 47 000 потенційних вступників з чотирьох областей, які обслуговує Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської. З них понад 15 тисяч осіб – із Прикарпаття, повідомив «Галичині», директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО) Богдан Томенчук.

«Пробне оцінювання пройде, як потрібно, – наголосив Томенчук. – Якщо в цій напруженій ситуації забрати пробне ЗНО, то на «бойовому» тестуванні отримаємо 100 відсотків людей, які не пройшли «курс молодого бійця». Якщо якісь потурання можливі на пункті пробного ЗНО, то на «бойовому» вони недопустимі. Там потрібні люди, які знають, як поводитись на пункті тестування. Це дуже важливо. Щороку майже 50 відсотків учасників «бойового» ЗНО проходять через школу пробного оцінювання, тут не так йдеться про тести і про якесь вибіркове порівняння знань, як про навики поведінки на пунктах тестування. І це основна причина того, що пробне ЗНО відбудеться».

На якість процесів це не вплине, але, очевидно, буде припадати на пік літніх відпусток, тому потрібно думати, як гідно вийти з цих обставин, зазначив директор РЦОЯО.

Що стосується можливості проведення ЗНО в онлайн режимі, то Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти свого часу дуже далеко просунувся у цій частині.

«Ще майже 10 років тому з організаційною підтримкою колег з інших регіональних центрів в експериментальному плані провели онлайн-тестування для 50 000 осіб з усієї України одночасно. Наш досвід показує, що реально організувати ЗНО в онлайні, якщо на це спрямувати зусилля і кошти. Можна піти комбінованим шляхом: частину предметів протестувати в онлайні, решту – в офлайні», – вважає Томенчук.

Для того, щоб перевести ЗНО в онлайн, потрібно підготувати зовсім інші тести, щоб унеможливити те, що вступник просто знайде відповіді на них у підручнику чи інтернеті, зазначає директор РЦОЯО.

«Загалом треба ставити такі запитання, відповідей на які в інтернеті не існує, а якщо хтось і захоче їх там шукати, то він стільки часу витратить на пошук, що не встигне виконати і половини завдань, – каже Богдан Томенчук. – Тут усі ризики легко обійти. Наголошую ще раз: питання мають бути такі, на які готових відповідей немає, а якщо абітурієнт буде шукати якусь додаткову інформацію, аби осмислити завдання і піти далі, то це тільки на користь його знанням з конкретного питання, але на шкоду його ж результатові з усього тесту. Мрію, щоб хоча б одне тестування ЗНО ґрунтувалося на таких запитаннях, адже ми також маємо тестувати вміння вступника здобувати знання на ходу і в непередбачуваних умовах».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.