Вітчизняний ринок засобів масової інформації переповнений різноманітними проектами, чия об’єктивність викликає сумніви або критику інших ЗМІ чи експертів. Розповсюдженню маніпулятивних матеріалів та відвертих фейків сприяє політична боротьба між власниками ЗМІ та залежність засобів масової інформації від спонсорів. В першу чергу, деяка заангажованість стосується політичних та соціальних подій. Також подібна ситуація спостерігається, коли справа стосується великих міст країни. Наприклад, дізнатись новини Києва без скритої реклами якогось політичного діяча чи бізнесмена дуже важко. Тож у багатьох пересічних українців виникає доволі справедливе питання – як дізнаватись об’єктивні, чесні та своєчасні новини України? Як визначити, чи об’єктивне те чи інше видання?
Як визначити заангажовані новини?
Існують певні правила і стандарти, яким мають відповідати ЗМІ. Наприклад, якщо Ви читаєте матеріал не аналітичного характеру, а просто повідомлення про якусь подію, то такий матеріал має бути позбавлений емоційного забарвлення від автора. Також має бути збережений баланс думок усіх сторін, якщо видання повідомляє про якусь суперечливу подію. Тобто автор не повинен будь-яким чином нав’язувати читачам свою або ще чиюсь думку, вказувати на вірність або хибність тієї чи іншої точки зору. Але якщо читача зацікавив аналітичний матеріал або стаття із чийогось блогу, треба розуміти, що це лише суб’єктивна думка автора, а не істина в останній інстанції. Також можна вважати замовними матеріали, які поліпшують імідж політиків, партій, бізнесменів або компаній.
Як дізнатись правдиву інформацію про ситуацію в країні?
Бурхливий розвиток політичної ситуації в країні потребує об’єктивного та оперативного освітлення. Але часто ЗМІ діляться на ворогуючі табори та подають інформацію однобоко. Тож, як підказує логіка, правда має бути десь посередині. Але не дивлячись на вагомі причини заангажованості тих чи інших засобів масової інформації, існують в Україні видання, чия репутація не викликає зайвих запитань. Зазвичай це досить відомі інформаційні агенції, які є одними з перших незалежних українських видань. До прикладу можна привести інформаційну агенцію «ЛигаБізнесІнформ», чия історія починається із 1996 року. За цей час видання завоювало мільйонну армію прихильників та здобуло велику кількість почесних журналістських нагород.
Comments are closed.