За даними американського центру Джона Гопкінса, який щодня оновлює статистику, на 24 березня у світі зареєстрували 387382 інфікованих коронавірусом, 13767 людей померли, вилікувались – 101987. У списку «лідерів» Китай, Італія, США. В Україні – 97 випадків зараження, три смерті, одна людина одужала.
Як живе світ, «Репортеру» розповіли «наші люди» за кордоном.
«Ми з сім’єю в США вже понад 20 років й нічого подібного досі не було навіть близько, – каже Надія Кухарук, яка живе у Чикаго. – У мене двоє дітей, Давид уже закінчує школу, донька Анабель ще зовсім маленька. Я б не сказала, що Америка швидко зреагувала і вчасно ввела карантин, бо тепер наслідки просто страшні, іншим словом не назвеш».
Читайте також, як сьогодні рятуються франківці у Польщі
У штаті Іллінойс інфіковані понад 1000 людей, дев’ятеро померли, двоє одужали.
«Це страшно, бо близько, і я розумію, що в будь-який момент хтось із сусідів чи ми самі також можемо заразитись, – говорить пані Надія. – У нас карантин ввели 17 березня, це був вівторок. А день перед тим усіх дітей ще кликали до школи, аби провести умовну виховну годину – я сина вже тоді не пустила. Пригадую, коли вперше з’явилася інформація з Китаю про вірус, про першу смерть – люди взялися скуповувати продукти. Ми живемо, як у нас кажуть, в селі, і тут є лише великі магазини. Усе порозбирали! У холодильниках, я б сказала, завжди були просто тонни м’яса – а тут нічого. Про туалетний папір, крупи, цукор, сіль – мовчу. Але якось тихенько, день за днем паніка ніби пройшла, у магазинах вже знову всього повно. Ну, звісно, крім дезінфекторів і масок. Але інтернет в допомогу. Ми накупили концентрату алое й намішали зі спиртом – от і вийшов антисептик».
У США найбільша проблема зараз в Нью-Йорку та Каліфорнії. Жінка каже, що постійно слідкує за новинами, бо робити й так нічого. За її словами, кілька днів тому мер Нью-Йорка дозволив людям виходити в парк суто на пробіжки або вигуляти домашніх улюбленців.
«Люди сприйняли це як зелене світло – почали робити пікніки, збиратися великими компаніями. Він був шокований і злий, поліція всіх порозганяла, тепер патрулюють вулиці, – розказує Надія Кухарук. – В нас так само. По містах ще допомагає Нацгвардія. Я сильно не панікувала, закупила «вічних» продуктів – горох, кукурудза, борошно, всілякі закрутки, заморозила овочі, фрукти, щось м’ясне. Якби не суміші й молоко для доньки, я би взагалі з дому не виходила, бо, здається, накупила їжі на пів року наперед».
Автор : Богдан Мисюк
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Comments are closed.